05/03/2021 3:48:39
  • 7.4771 TL
  • 9.0065 TL
  • 10.4281 TL
KOCAELİ

Emniyet Müdürünü şehit etmişti

Cezası belli oldu

11 Aralık 2018 tarihinde Rize Emniyet müdürü makamında sanık polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun  silahlı saldırısı sonucu şehit olmuştu.

 

Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin davasında sanık İsmail Hakkı Sarıcaoğlu hakkında bir kere ağırlaştırılmış müebbet, 2 kere de 26’şar yıl ağır hapis cezası verildi.Ne olmuştu?
Rize Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, 11 Aralık 2018 tarihinde, görev yerindeki değişiklik için 'tayini' bahane ederek Rize Emniyet Müdürlüğü'ndeki İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin makamına girip polis müdürü ile bir süre görüşmüş, aldığı cevabın ardından dışarı çıkarak silahla geri dönmüştü.

Makam odasına girmeden önce teslim ettiği silahını çıkışta teslim alınca koşarak tekrar girdiği odada önce Personel Şube Müdürü Ercan Polat'a ateş etmiş, daha sonra İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit etmişti.

Suikastın ardından polis memuru Sarıcaoğlu, daha sonra yöneldiği ve bacağından vurduğu koruma polisi Yiğitcan Köksal tarafından vurularak yaralı şekilde etkisiz hale getirilmişti.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI