• 7.3388 TL
  • 8.6850 TL
  • 9.6054 TL
KOCAELİ 27°

18 yıllık sır perdesi aralandı

Vahşi cinayet yıllar sonra ortaya çıktı

30.08.2002 günü Körfez ilçesinde Tütünçiftlik Polis Merkezi Amirliğine ailesi tarafından Mustafa YILMAZ’ın kendisine ait otomobili ile birlikte kayıp olduğuna dair müracaatta bulunulmuş ancak şahsın bulunamamıştı.  Bunun üzerinde kayıp şahısla ilgili yetkili mahkeme tarafından 2009 yılında GAİPLİK kararı verilmişti.

 

 

 

 

 

POLİS PEŞİNİ BIRAKMADI


Kocaeli polisi olayı yeniden incelemeye aldı. Şahsın öldürülmüş olabileceği değerlendiren ekipler  Mustafa YILMAZ isimli şahsın öldürülmesi ile ilgisi olduğu değerlendirilen S.S., A.S., R.S., İ.K., O.K., N.T. B.D., E.A., M.S. ve C.D. yapılan eş zamanlı ve planlı operasyon ile Kocaeli, Konya ve Karabük illerinde yakalanarak gözaltına aldı.

 

Alınan ifadelerde şahsın 2002 yılında darp edilerek öldürüldüğü ve Körfez ilçesinde bulunan ormanlık bir alanda aracıyla birlikte yakılarak atıldığı tespit edilirken yapılan aramalarda kayıp şahsın aracına ait olduğu değerlendirilen parçalar bulundu. Mustafa Yılmaz'a ait  cesede ait bulgular bölgede titizlikle aranmaya devam edilirken şüpheli şahıslar Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI