• 7.3105 TL
  • 8.5942 TL
  • 9.5368 TL
KOCAELİ 28°

Günlerce konuşulmuştu

Savcı 10 yıl dedi mahkeme 6 aya hükmetti

2018 yılında Polisin İstanbul Ortaköy’de alkol kontrolü için durdurduğu araçta bulunan oyuncu Feyza Civelek ile polisler arasında tartışma çıkmış, Civelek polisin elini ısırdıı iddiası ile soruşturma açılmıştı.


Olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, polis memurlarına yumruk ve tekme atarak saldırdığı, bir polisin elini ısırdığı, hakaret ettiği ve bir polisin telefonunu elinden alarak yere atıp kırdığı iddia edilen Civelek hakkında, 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Civelek’in yargılandığı dava karara bağlandı.

 

İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 5’inci celsesinde Feyza Civelek’i ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’, ‘görevini yaptırmamak için direnme’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından 6 ay 7 gün hapis cezası ile 9 bin 80 lira para cezasına çarptırırken  hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

 

YORUMLAR

  • Toplam 2 yorum

Polise saldıran sanatçı

Yazan: Özcan duruer

Oyun yapan oyuncu saldırgan Feyza civeleke kamu yararı bir işte bir çalıştırılma ve her gün karakolda imza atma cezası verilmeli

0 Beğendim
0 Beğenmedim

Adalettt

Yazan: Emre Menderes

Vaybe görev başındaki polise saldırmanın-hakaret etmenin-elini ısırıp yaralamanın-görevini yapmasını engellemenin cezası yokmuş-bu olay ile ilgili görüntüleri tüm ülke izledi-şimdi bu karara ADALET ismini mi verelim Allah rahmet eylesin

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI