27/01/2021 3:09:40
  • 7.4079 TL
  • 8.9845 TL
  • 10.1111 TL
KOCAELİ

Hakkari'den acı haber!

bir asker şehit bir asker kayboldu

HAKKARİ'de üs bölgesinin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düştü. Çığ altında kalan Uzman Çavuş Mehmet Onur Özbent  şehit olurken bir askerimiz için arama/kurtarma çalışmaları devam ediyor.


Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

Hakkâri Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kalmıştır.

Bir personelimiz yaralı olarak Yüksekova Devlet hastanesine kaldırılmış, bir personelimizi arama/kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Yaralanan personelimiz Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 26 Aralık 2020 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Fehmi yılmaz

Hayatını kaybederek şehit olan personele Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim yaralı olarak kurtulmayı bekleyen personelinde bir an önce bulunarak tedavisi yapılarak sağlığına kavuşur inşallah

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI