• 7.5796 TL
  • 8.8341 TL
  • 9.6667 TL
KOCAELİ 27°

O Polisler açığa alındı

.

Kadıköy'de maskeyi düzgün takmadığı için uyarılan kadının gözaltına alınma görüntüsü sosyal medyada olay oldu. Çağdaş Hukukçular Derneği polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyururken, son dakika haberine göre polisler görevden uzaklaştırıldı.


Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi gözaltına alınan kadının görüntüsünü paylaşarak, “Maskesi burnunu kapatmadığı iddiasıyla durdurulup ceza kesilmek istenen, daha sonra polislerin sözlü tacizine maruz kalan iki genç kadın darp edilerek gözaltına alındı. “Usulüne uygun maske takmamak” iddiasının karşıtlığı ayaküstü sorgu, para cezası, taciz, darp ve TERS KELEPÇE ile gözaltı. Avukat arkadaşlarımız kadınların yanında ve polisler hakkında suç duyurusunda bulunulacak” dedi.Gözaltına alınan kadınlar bir süre sonra serbest bırakıldı.

POLİSLER İÇİN FLAŞ KARAR
Görüntüler sonrası polisler görevden uzaklaştırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.
Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.
Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. " denildi.

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Cemalettin Karagöz

Kahraman Polis Teşkilatının Kahraman Polis leri gerektiğinde Serden geçiyor Yardan geçiyor Aziz Vatan için can verdi ve veriyor şimdi ise Covit 19 denilen bu virüsle canını ortaya koyarak mücadele ediyor Devlet görevlendiriyor Polis görevini yapıyor Toplum sağlığını hiçe sayan bu insanlara neden cinsiyetçi yaklaşımla yaklaşıyorsunuz her şey ortada maskesini usulünce takmadığı için

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI