• 7.0103 TL
  • 8.2991 TL
  • 9.1957 TL
KOCAELİ 31°

Polis ceza kesemez!

Polisin kestiği 789 liralık ceza iptal edildi

Koronavirüs salgını nedeniyle, sokağa çıkma yasağına uymayanlar, sosyal mesafe ve maske takmayanlara para cazası uygulanıyor.

 

Adana 5. Sulh Ceza Hakimliği, salgın dolayısıyla maske, sosyal mesafe ve 65 yaş sokağa çıkma yasaklarının ihlali üzerine polis tarafından yazılan cezaların ‘'Geçersiz'' olduğuna karar verdi. Mahkeme, ‘'İdari yaptırım kararı ancak mülki amir tarafından verilebilir. Polis tarafından sadece ihlale ilişkin tespit tutanağı tutulabilir'' hükmüne vardı.

Polisin kestiği 789 liralık ceza iptal edildi

Adana'da bir vatandaşa verilen 789 liralık ceza da bu gerekçe ile iptal edildi. Bugüne kadar polisin verdiği Koronavirüs tedbirleri kapsamındaki cezaların 1 milyar lirayı aştığı, bu kararın emsal olması durumunda tüm cezaların iptal edilebileceği bildirildi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

SAÇMALIK

Yazan: Ihsan sarı

Adana 5.sulh ceza mahkeme başkanı düşüncesiz bir karar vermiştir polis ceza tutanağı yazıyor adlı konu ise adlı merciler idari ceza ise mülkiye Amirini ilgilendirir idari cezalar adlı merciler tarafından affedebiliyorsa adlı mercilerin iç işlerine müdahaledir buda kanunun yeterliliği olmadığının ispatıdır.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI