• 7.7763 TL
  • 9.0566 TL
  • 9.9891 TL
KOCAELİ 31°

Polisi dinleyen de anlayan da yok

.

Yıllardır özlük hakları konusunda siyasi iktidarlardan sözlerini tutmalarını bekleyen polisler her seferinde unutuldu, unutulmaya da devam ediyor.


Polislerin özlük hakları konusundaki en büyük beklentisi tahsil farkı gözetilmeksizin 3600 kat sayısının verilmesi. Ancak ne iktidar buna yanaşıyor, ne de muhalefet bu isteği anlayabilmiş değil.


İşte bir kanun teklifi daha,yine tahsil durumu ön planda.

Bizim ağzımızda tüy bitti, onlar anlamamakta direnmeye devam ediyorlar..İYİ PARTİLİ LÜTFÜ TÜRKKAN’DAN POLİSLERE 3600 EK GÖSTERGE İÇİN KANUN TEKLİFİİYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, uzun zamandır gündemde olan polislerin ücretlerinde iyileştirme öngören ek göstergenin yükseltilmesi isteğiyle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapılması için kanun teklifi verdi.

Teklifin gerekçesinde;
“Türk polisi, toplumun huzur ve güvenliğini, kanun hâkimiyetini, ülkede asayişi ve güvenliği sağlamak için görev yapmaktadır. Polisimiz bu kutsal görevi zor şartlar altında yürütmüş ve yürütmekte, ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamak için, gerektiğinde, bu ülke toprakları için canını da vermektedir.

Zor şartlar altında hayatını ortaya koyan Türk polisi hizmetlerinin karşılığını alamadığı gibi, İktidar partisi tarafından yıllardan beri emniyet teşkilatına özlük haklarının düzeltileceği vaadi verilmiş ancak bugüne kadar yerine getirilmemiş, polislerin özlük hakları, sosyal, ekonomik sorunları her defasında kulak arkası yapılmıştır.” diyen Türkkan, “Zaten çalıştıkları sürede sıkıntı çeken polislerimiz emekliliklerinde daha da geçim sıkıntısı çeker hâle gelmektedir.” ifadesini kullandı.


İYİ Parti Grup Başkan Vekili Türkkan gerekçesinde ayrıca;

“Emniyet mensuplarını da kapsayan ek göstergelerle ilgili genel düzenleme en son 527 Sayılı KHK ile yapılmış, 1.1.1995 tarihinden itibaren uygulanmaktadır. Bu tarihten sonra ek göstergelerde değişiklik yapılmamıştır. 1.dereceden aylık alan öğretmenin ve Emniyet Müdürü dahil, (İl Emniyet Müdürü ve 1.sınıf emniyet müdürleri hariç) emniyet hizmetlerinde görev yapan polis memurunun ek göstergesi 3000 iken (Yüksekokul Mezunu), astsubay Kd.Başçavuş’un ek göstergesi 3600’dür.


Toplumun huzur ve güvenliğini emanet ettiğimiz polislerimizin hak ettikleri ücretlendirme için ek göstergelerinde düzenleme yapılması ivedilikle gerçekleştirilmelidir.” yazdı.

14/7/1965 TARİHLİ VE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ
MADDE  1- 14.07.1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun I Sayılı Ek Gösterge Cetveli’nin VII. Emniyet Hizmetleri Sınıfı bölümündeki ek göstergeler karşılarında gösterilen oranda düzenlenmiştir.

VII. EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI

b) Teftiş Kurulu Başkanı, Polis Akademisi Başkanı ve Emniyet Genel Yardımcıları ile Ankara, İstanbul, İzmir Emniyet Müdürleri,

1

                 5300

c) Daire Başkanları ile Diğer Birinci Sınıf Emniyet Müdürleri,

1

                 4800

d) Kadroları bu sınıfa dahil olup da Emniyet Müdürü sıfatı kazanmış olanlar

1

2

3

4

                 4000

                 3600

                 3000

                 2200

 

e) Kadroları bu sınıfa dahil olup da, yukarıda sayılanlar dışında kalanlardan;

 

 

aa) Yüksek Öğrenimliler

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

                3600

                3000

                2200

                1600

                1300

                1150

                 950

                 850

bb) Diğerleri

 

1

2

3

4

                2200

                1600

                1100

                 800


YORUMLAR

  • Toplam 3 yorum

UNUTULAN POLİS ESKİİLERİ

Yazan: Halit TÜRK

DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ. TOPLASANIZ 5 BİN KADAR ANCA KALMIŞTIR. ORTA OKUL VE LİSE MEZUNU ÇİLE ÇEKEN POLİS ESKİSİ .LÜTFEN BU AZ KİŞİLERE GGEREKLİ DEĞERİ VERİNİZ . LÜTFEN

0 Beğendim
0 Beğenmedim

Ortaokul mezunuyum benim gibiler şu anda 1100 gösterge deyiz

Yazan: Etem Sultan ŞANLI

Orta okul mezunu polis emeklisiyim.1100 ek gösterge.2.dereceninim 5.kademesinden mass bağlandı.Biz nasıl faydalanacağız.?Üvey evlatmı.?Öz evlatmı.?Bekçileri Polis kademesine yükselttiler.Bizi Polis yerine bile koymadılar.Emekli Bekçi ile emekli Polis arasında fark kalmadı.Bize hakkımızı nasıl verecek.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

Nerde

Yazan: Terazi

Bizler mecliste yine aldatılıyoruz.nerde bu teklifte tahsil gözetilmeksızın polise 3600.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI