• 7.5796 TL
  • 8.8341 TL
  • 9.6667 TL
KOCAELİ 27°

Radarı görünce yavaşlamak yetmeyecek!

Hız cezalarına hazır olun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, plaka tanıma sistemleri üzerinden ortalama hız tespiti yapılacağını ve cezaların buna göre yazılacağını söyledi.

 

PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ve KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) kameraları üzerinden ortalama hız tespiti yapılacağına açıklayan Bakan Soylu,  mevcut kameralar üzerine kurulacak bir yazılımla, aracın görüldüğü iki nokta arasındaki mesafe ile geçen zamanı hesaplayarak hız denetimi planlıyoruz” diye konuştu.


Soylu, ortalama hız koridoru uygulanan bölgelerde sürücülerin hangi hızda seyretmesi gerektiği gibi konularda uyarılacağını belirtti. Böylece aşırı hızlı olup kontrol noktalarına yaklaşınca hızını düşürenler tespit edilecek.

YORUMLAR

  • Toplam 3 yorum

Yazan: Halil HAKTAN

Uzun zamandır üzerinde çalışılıyor, otomobillerin 82 km hız sınırının olduğu yerde Servis Miübüsü - Otobüsü, kamyon vb. Araçlar 90 & 100 km hızla gidiyor bide yol ver diye arkadan selektör yapıyor. Otobüs ve Kamyonların 100 km hızla gittiği yerde 140&150 Hp gücünde otomobillerin 140 - 150 km hız yapması normal, cezalar bunlara yazılmalı

0 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Bahadır

Kendileri bir yerden bir yere giderken arkalarından tlı kovalarmış gibi son sürat gidiyor. Vatandaşa gelince nerden nasıl para koparırım derdine düşüyorlar.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: Serdal güler

Artık araçlar motor güçleri yükseldi birde karayollarındakı hız limitlerini biraz yükseltme zamanı gelmedimi sayın bakanım

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI