• 7.5796 TL
  • 8.8341 TL
  • 9.6667 TL
KOCAELİ 27°

Uyuşturucu tacirlerine aman yok

Zehir raporu açıklandı

Türkiye’de son birkaç yıldır gençleri zombiye çeviren bonzainin yerini yeni uyuşturucu maddeleri almaya başladı. Bonzaiyle gençlerin ölümüne sebep olan uyuşturucu tacirleri, son dönemde bonzaiden daha zararlı ve tehlikeli olan kristal meth (metamfetamin) ve skunk isimli maddeleri piyasaya sürüyor.

 

Bağımlılık yapan kristal meth, ani ölümlere neden oluyor. Dişleri çürüten kristal meth, kullanıcıların bağışıklık sistemini de hızla çökertiyor. Avrupa’da yaygın kullanılan kristal meth, düşük fiyatla satılması nedeniyle ‘fakirin kokaini’ olarak adlandırılıyor.

 

ESRARDAN 20 KAT DAHA TEHLİKELİ
Uyuşturucu tacirlerinin kristal methle birlikte Türkiye’ye sokmaya başladığı skunk ise esrardan 20 kat daha tehlikeli bir madde. Skunk yani ‘kokarca’ bitkisi, ağır ve iğrenç kokusuyla biliniyor. Skunk maddesi melez bir niteliğe sahip. Skunkın tohumu, esrarın hammaddesi hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesiyle geliştiriliyor. Uyuşturucu satıcıları, skunkı ‘kimyevi değil, organik’ diyerek kurbanlarına pazarlıyor.

 

İŞTE 1 HAFTALIK ZEHİR RAPORU

 

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 20 Ocak ile 26 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdikleri zehir mücadelesinin rakamları Kocaeli Valiliği tarafından açıklandı.

 

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ;

2 kg 33 gr. ESRAR,
2 gr EROİN,
22 gr. SENTETİK KANNABİNOİD,
17 gr. METAMFETAMİN,
9 ad. ECSTASY,
20 ad. SENTETİK ECZA,


İL JANDARMA KOMUTANLIĞININ YAPMIŞ OLDUĞU UYGULAMALAR NETİCESİNDE;

2,5 gr METAMFETAMİN ele geçirilmiştir.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI