05/03/2021 4:01:30
  • 7.4771 TL
  • 9.0065 TL
  • 10.4281 TL
KOCAELİ

Akar'dan Mumcu ve Okkan açıklaması

bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz

TBMM Başkanvekili  Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ın katledilişlerinin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Akar mesajında;


24 Ocak 1993 tarihinde aracına konulan bombanın patlaması sonucu hain bir suikasta kurban giderek yaşamını yitiren basınımızın onurlu kalemi, araştırmacı gazeteciliğin ve ilerici düşüncenin sembol isimlerinden birisi olan Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 28. yılında,  24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevini sürdürürken uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Ali Gaffar Okkan’ın aramızdan ayrılışının 20. yılında bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz.


Başarılı hizmetleri ile topluma ışık olmuş, çalışmaları ile Cumhuriyetin, çağdaşlığın, demokrasinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin, ulusal birlik ve bütünlüğümüzün savunucusu Uğur Mumcu ile terör örgütlerinin korkusu olan ve Diyarbakır halkı tarafından çok sevilen Gaffar Okkan bu özellikleri nedeniyle; hainlerin ve şer odaklarının hedefi olmuşlardı.


Vermiş oldukları mücadele ile gelecek kuşaklara örnek olan gazeteci Uğur Mumcu’yu ve Devlet ile halk arasında derin bağlar kuran, vatan sevgisiyle görevini yaparken şehit edilen Gaffar Okkan’ı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. Bugün hala yaşanan her türlü şiddeti kınıyor, ülkemizin güzel geleceklere daha sağlıklı, daha emin, daha güvenli yürüyebilmesi için birlik beraberliğimizin daha güçlü olmasını diliyorum.                                                                                                                                                                       

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI