• 7.5796 TL
  • 8.8341 TL
  • 9.6667 TL
KOCAELİ 27°

Belediyeden duyarlı davranış

Başiskele belediyesi sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

Başiskele Belediyesi yoğun kar yağışının etkisi altına aldığı kentimizde sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

 

Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde sokakta yaşayan tüm dostlara soğuk kış aylarında her türlü desteği vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Hizmet Birimi ekipleri, kış şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarını unutmadı. İlçe sınırları içinde bulunan kasaplardan et ve kemik yardımı toplayan ekipler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden temin edilen onlarca kilo kuru mamayı özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde ve karla kaplı alanlarında yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpeklere dağıtarak sevimli dostlarımızı elleriyle beslediler.

 

SADIK DOSTLARIMIZA YİYECEK DESTEĞİ

 

Başiskeleli vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için özverili çalışmalarını 7 gün 24 saat sürdüren Başiskele Belediyesi, zorlu kış şartlarında dışarıda yaşayan sokak hayvanlarına yaptığı mama ve yiyecek desteğiyle vatandaşlardan büyük bir takdir topladı.

 

Belediye ekipleri ayrıca mama yardımı sırasında hasta ve yaralı sokak hayvanlarını tespit ederek Kandıra yolu üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi'nin Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi'ne gönderiyor. Uzman veterinerlerce tedavisi yapılan hayvanlar doğaya yeniden salınıyor veya talep olursa sahiplendiriliyor.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI