• 7.9677 TL
  • 9.4811 TL
  • 10.6325 TL
KOCAELİ

Bu postaneye talipli aranıyor!

.
Mahallenln mağduriyetinin giderilmesi işletmeye talipli çıkmasına bağlı...

İYİ Parti Grup başkan vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kapatılan İzmit Akmeşe postanesi ile ilgili önergesine Ulaştırma bakanından cevap geldi, "Acenteliği işletmeye talip bir kişi çıkarsa ya da mahalle muhtarı bu görevi üstlenirse acentelik tekrar açılabilir"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın İzmit Akmeşe’de postanenin kapalı olması ve buradaki vatandaşların mağdur olması ile ilgili soru önergesine cevap verdi.


Akmeşe Acenteliği’nin görevlinin istifası üzerine 22.06.2018 tarihinde hizmete kapatıldığını söyleyen Bakan, Mevzuat gereği acentelik görevlisinin talebi PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün uygun görmesi ile sözleşmenin her zaman sonlandırılabileceğini söyledi.
Acentenin istifası üzerine PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü’nce anılan yerde acenteliği işletmek üzere talipli bulunması yönünde çalışmaların başlatıldığını ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, 1.558 nüfuslu Akmeşe Mahallesi’nde dağıtımın halihazırda dağıtıcı personel tarafından haftanın 2 günü yapıldığını, acenteliği işletmek üzere talipli bulunması ya da Mahalle Muhtarı’nın bu görevi üstlenmesi halinde acenteliğin yeniden faaliyete geçirilebileceğini belirtti.
Bakan Turhan, acenteliğin yeniden faaliyete geçirilmemesi durumunda PTT bünyesindeki mobil şubelerle anılan yerde haftanın bir günü hizmet verilmesi sağlanacaktır dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI