• 7.7763 TL
  • 9.0566 TL
  • 9.9891 TL
KOCAELİ 31°

'Daha öncede denediniz beceremediniz'

Kandıra'ya da yapamayacaksınız

Kamuoyunda uzun süredir Çöp bertaraf tesislerinin yapılacağı yer konusunda tartışmalar yaşanıyordu. Geçtiğimiz gün gazetecilerle bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bertaraf tesisisin birin Kandıra Akcakese köyüne yapılacağını dile getirmişti. Büyükakın’ın bu açıklamalarının ardından Kandıralılardan büyük tepki geldi.Kandıralılar 'Çöp tesisi istemiyoruz'pankartları ile adeta gövde gösterisi yaptı.

 

 

Geçtiğimiz dönem Kocaeli Baro başkanlığı görevini yürüten Av. Sertif Gökçe sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve 'daha önce de denediniz yapamadınız, bu seferde vaz geçeceksiniz' dedi.

 

İşte Sertif Gökçe’nin o açıklaması: “Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin çöplerini bertaraf edecek ve depolayacak bir alanı uzun zamandır bulamadı. Çok önceden İlimtepe bölgesini ortaya attılar halk karşı çıkınca rotayı Umuttepe’ye yönelttiler oraya da yöre halkı ve Akademik odalar karşı çıkınca bu sefer de rotayı Kandıra bölgesine çevirdiler. Kuvvetle muhtemeldir ki halkın büyük tepkisi karşısında oradan da vazgeçeceklerdir. Bu kadar beceriksiz, ehliyetsiz, iş bilmez bir belediye yönetimi nasıl olur gerçekten anlayamıyorum . Sürece bilimi, halkı ve ortak aklı katmazsanız işte böyle sonuçlarla karşılaşırsınız. Oysaki konuyla ilgili geniş katılımlı çalıştaylar yapılsaydı ve süreç halkla beraber yürütülseydi bugün bu sonuçlar olmazdı. En doğru yere bu çöp fabrikası çoktan yapılırdı ve Kocaeli’nin de bu acil ihtiyacı giderilmiş olurdu.”

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Ünüversite beklerken çöp fabrikası çıktı

Yazan: Yunus imat

Esnaf kan ağlıyor üniversite asker beklerken kandıraya çöp reva görenleri Allah kahretsin. Şaka gibi herbunlar. Çöp kendi bölgesinde bertaraf edilsin.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI