• 7.9677 TL
  • 9.4811 TL
  • 10.6325 TL
KOCAELİ

Doç.Dr.Konak KOÜ'yü Fransa'da temsil etti

.
Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak Fransa’da düzenlenen 28. Uluslararası Valloire Buz Heykel Sempozyumu’na katıldı. Avustralya, Danimarka, Filipinler, Fransa, Hollanda, Litvanya, Meksika, Rusya, Tayvan ve Ukrayna’dan Heykeltraşların katıldığı organizasyonda Konak, Türkiye’yi ve Üniversitemizi başarıyla temsil etti.

Uluslararası bir jüri tarafından projelerin değerlendirilip kabul edildiği organizasyona Konak,  “Pawn’s Dream” isimli eseriyle davet edildi. Gerçekleştirdiği çalışmayla sempozyum alanını gezen her yaştan Fransız sanat severlerin büyük beğenisini kazandı. Uluslararası farkındalığın önemini vurgulayan Konak, önümüzdeki dönemde Heykel Bölümü öğrencilerinin yurtdışı sempozyumlarda boy göstermeleri için çalışacağını söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün bu konuda her zaman destekleri olduğunu ifade etti.

Bir sonraki projesi için 22 Ocak’ta Amerika’nın Colorado eyaletinde gidecek olan sanatçı, burada düzenlenecek Breckenridge Snow Sculpture Championship’e katılacak. Heykel alanında Dünya çapında birçok etkinliğe katılan Konak, bugüne kadar 3 kıta ve 12 farklı Ülkede eserler gerçekleştirdi. Ayrıca bu alanda 3 de ödülü bulunuyor.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI