• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 34°

Doğum günün kutlu olsun

.

Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin belkide bu kentin en önemli isimlerinden biri.

 

CHP'de meclis aday oldu. Listede seçilebilecek bir yerde kendine yer bulamadı ama o yılmadı. Seçim süresince seçilebilecek sıradaymış gibi sokak sokak İzmit'i arşınladı.

Turan Şahin bu kentte yaşayan bir Tokatlı

Ama hep şunu diyor,

'benim bir yanım Tokat Bir yanım Kocaeli

Çünkü biri doğduğum

Diğeri doyuğum şehir.


Ve aynı zamanda bu kentin tüm değerlerini hiç ayırmaksızın bu kente hizmet eden kim olursa olsun benim bizim başımızın tacı' dedi. 

Tokatlıların bu kente yalnız olmadıklarını hissettirmek adına hemen her türlü organizasyonların içinde yer aldı. Tokat'ı daha geniş kitlelere tanıtmak için çok emek sarf etti. Taraflı tarafsız herkes tarafından sevilen isim haline gelen Şahin, şimdilerde 'ONBEŞLİLERİN TORUNLARI' ve şehrin siyaset  ve diğer önemli isimlerinin isimleri yazılı atkılarını tek tek dağıtarak hem Tokat'ın tanıtımına katkı sağlıyor hem de o hazin hikayeyi herkese bir kez daha hatırlatarak geçmişi unutmamamızı sağlıyor.

Şahin en son İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. TC Pelin Coştur Filiz'in doğum gününü unutmadı ve ziyaret ederek hem 15liler atkısını takdim etti hem de doğum gününü;

'Gülen yüzün solmasın.Kentimizin çok kıymetlilerinden olsun İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. TC Pelin Coştur Filiz Seni seviyoruzzzzzzzzzzzz.' sözleri ile kutladı.

 

Hicri 1315 doğumlu Tokatlı Halil evin en küçüğüdür. Yasa gereği her evde bir erkek, ailesinin güvenliğini ve geçimini sağlamak için askere alınmayabiliyordu. Ama Halil, gönüllü olarak Çanakkale’ye gitti. Geride bıraktığı annesi Rum çeteciler tarafından öldürülür, sözlüsü Hediye’ de kaçırılır. Hediye’nin bu andan itibaren hayatı kararır.

Hediye’yi uzun bir aradan sonra serbest bırakırlar. Halil’de köyüne döner. Hediye’nin başından geçenleri yanlış anlar. Ve kavuşmak ahirete kalır.

 

 

 

 

 

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI