24/01/2021 4:49:04
  • 7.4229 TL
  • 9.0341 TL
  • 10.1533 TL
KOCAELİ

Ekşiler 2.kez geri adım attı

Kişiye Özel İmar artışı rafa kalktı

İlk kez Nevzat Doğan döneminde gündeme gelen Yahya Kaptan Mahallesi'ndeki  Ekşi ailesine ait araziye 4 kattan 8 kata imar artışı Fatma Kaplan Hürriyet döneminde bir kez daha gündeme gelmiş ve oy birliği ile onaylanmıştı.

 

BÜYÜKŞEHİRDE CHP'LİLER HAYIR DEDİ

 

Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki arazideki imar artışı  için CHP’liler Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ret oyu kullanmıştı.

 

YAHYA KAPTAN YÖNETİMİ İTİRAZ ETTİ


İzmit Belediye Meclisi'nin  2021 yılı ilk meclis toplantısı bugün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “İzmit-Yahyakaptan Mahallesi (tapuda M. Ali Paşa), G23b.25d.2b uygulama imar planı paftası, Ticaret Alanı kullanımındaki 1560 ada 10 no’lu parselde yapılan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğine 30 günlük yasal askı süresi içerisinde başta Yahya Kaptan Toplu Yapı Yönetimi olmak üzere  yapılan itirazları içeren talepler ile ilgili İmar Komisyonunun 30.12.2020 tarihli raporu.” bugün gerçekleşecek meclis toplantısında görüşülecekti.

 

EKŞİLER TALEPLERİNİ GERİ ÇEKTİ

 

2016 yılında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan döneminde ilk kez gündeme gelen  kişiye özel imar artışı kamuoyunda büyük tepki çekmiş bunun sonrasında bu uygulamadan vaz geçilmişti.

 

http://www.kocaelisokak.com/haber/gundem/tepkiler-ses-getirdi/5714.html

 

TALEPLERİNİ GERİ ÇEKTİ

 

İzmit Belediye Meclisi'nin bugün gerçekleştireceği Meclis toplantısı öncesi Ekşiler imar artışı taleplerini geri çektiği ve bu konuda belediyeye dilekçe verdikleri öğrenildi. Yahya Kaptanlıların uzun süredir itiraz ettikleri imar artışı 2.kez durdurulmuş oldu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

YANLIŞTI...

Yazan: Kaptanlı

Daha önceki dönemde CHP meclis üyeleri istememişti. Ne değiştide Fatma başkanın döneminde mecliste onaylandı anlamış değilim. Neyseki yanlıştan geri dönülmüş. Bu da bir şey.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI