• 6.9563 TL
  • 8.1946 TL
  • 9.0854 TL
KOCAELİ 31°

İzmit Belediyesi'nden o işçi için açıklama geldi

'Kamuoyu gerçekleri bilmeli'

İzmit Belediyesi'nde Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Bülent Aktop’un önce dövüldüğü sonra da işten atıldığı iddia edilmişti. Belediyeden konuyla ilgili açıklama geldi.

 

İŞTE O AÇIKLAMA

 

Gerçekleri bilmeye hakkı olan kıymetli kamuoyunun dikkatine;

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan iki personel arasında sözlü ve fiziki kavga eylemi yaşanması üzerine her iki personel hakkında İzmit Belediyesi Teftiş Kurulu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Yapılan soruşturma neticesinde her iki personelin disipline sevkine karar verilmiştir. Bekaş’ta işçi statüsünde bulunan Bülent Aktop işçi disiplin kuruluna, 657 devlet memurları Kanununa tabi memur statüsündeki Burhan Çakır ise memur disiplin kuruluna sevkedilmiştir.

Disiplin kurullarının soruşturması neticesinde; daha önce pek çok defa İş Kanunu ve işyeri iç yönetmeliğine aykırı davranışlarda bulunması sebebiyle birçok cezası bulunan ve tüm uyarılara rağmen davranışlarında düzelme bulunmayan Bülent Aktop’un iş sözleşmesi, Disiplin Kurulu tarafından 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25’inci Maddesi 2’nci fıkrası d) bendi ve iş yeri iç yönetmeliği eki disiplin ceza cetveline göre feshedilmiştir.

657 Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrosu çalışanı Burhan Çakır hakkında; Memur Disiplin Kurulu’nda açılan soruşturma devam etmekte olup; İzmit Belediyesinde iş disiplinini bozan kim olursa olsun bu tür hareketlerin cezasız kalmayacağının bilinmesini isteriz.
Saygılarımızla.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI