• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 31°

KOGACE'den TGF başkanına kınama

.

Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan olaganüstü kongreye katılan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, salonunu protestolar eşliğinde terk etmiş, gergin geçen kongrenin ardından Mesut Çatak'ın ekibi  göreve seçilmişti.


KOGACE Başkanı Mesut Çatak, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca'nın, telefonla katıldığı bir TV programı sırasında KOGACE yönetim kurulu üyesi Suriye ÇATAK TEK'in adını vermeden, "Kadın mı? gazeteci bile değil' sözlerine oldukça sert tepki gösterdi. Çatak yaptığı açıklamada ;


Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca'nın, bir internet televizyonunda yayınlanan programa telefonla bağlanarak cemiyetimizin olağanüstü kongresinde yaşanan olaylarla ilgili olarak Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyemiz Suriye ÇATAK TEK'in adını vermeden, "Kadın mı? gazeteci bile değil yaptığım araştırmada", "Yasaklı olan gazeteci kisvesi altına girmiş bir kişi" sözleri nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. 30 Ocak Çarşamba Saat 13.30'da Kocaeli Adliyesi'nde yapılacak suç duyurusunda cemiyet üyelerimizi destek vermeye çağırıyoruz.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, bulunduğu konum itibariyle Türk basın tarihinde bir ilke imza atıp 'fişleme' de bulunup, kadın bir gazeteci hakkında 'Kadın mı?' gibi ifadeler kullanmıştır. Sayın Yılmaz Karaca'yı ayrımcı, aşağılayıcı ve hadsiz sözleri nedeniyle kınıyoruz.
Sayın Suriye ÇATAK TEK, işini layıkıyla yapan bir 'GAZETECİ' dir. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Sayın Yılmaz Karaca'nın istediği gibi üyemizi 'BERTARAF' etmenin derdinde değil, 'GAZETECİ' üyemizin her zaman yanında olacaktır.
Sayın Yılmaz Karaca'yı, üyemiz hakkında nasıl bir araştırmada bulunduğu, üyemizin nasıl gazetecilik kisvesi altına girdiği konusunda açıklama yapmaya, ayrımcı ve aşağılayıcı sözleri nedeniyle özür dilemeye davet ediyoruz.
KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI