21/06/2021 7:56:14
  • 8.6933 TL
  • 10.3538 TL
  • 12.0755 TL
KOCAELİ

Merhum Gazeteci Ahmet Akay’ın ismi yaşayacak

İzmit Belediyesi, merhum Gazeteci Ahmet Akay’ın ismini yaşatacak

İzmit Belediyesi, geçtiğimiz Mayıs ayında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden deneyimli spor gazetecisi Ahmet Akay’ın ismini, Orhan Mahallesi Bağçeşme’de bulunan halı saha tesisinde yaşatacak

İzmit Belediyesi, Kocaeli’de uzun yıllar spor muhabirliği yapan ve geçtiğimiz Mayıs ayında geçirdiği kalp krizi sonrası 64 yaşında hayata gözlerini yuman Ahmet Akay’ın ismini Bağçeşme’de bulunan halı saha tesisine verdi. Duayen gazeteci Ahmet Akay’ın ismi İzmit Belediyesi sayesinde Bağçeşme’deki halı saha tesisinde hatırlanmaya devam edecek.

AKAY ANISINA FUTBOL MAÇI

İzmit Belediyesi, Ahmet Akay’ın ismini verdiği halı saha tesisinde merhum gazeteci anısına futbol maçı düzenliyor. Ahmet Akay ile anıları bulunan, aralarında Kocaelispor’da forma giymiş oyuncuların da bulunduğu, spor camiasının tanışmış isimleri yarın akşam Ahmet Akay anısına halı saha tesisinde futbol maçı yapacak. Anlamlı karşılaşmada, merhum Ahmet Akay’ın oğlu Özgen Akay da forma giyecek.

GENÇLERİN DE İSMİ YAŞAYACAK

Bağçeşme’deki halı saha tesisine 2011 yılında geçirdikleri trafik kazası ile hayata veda eden Bağçeşmeli gençlerden Murat Çelebi, Mete Özcan ve Muzaffer Akyüz’ün isimlerinin yer aldı tabela da asıldı. İzmit Belediyesi Gazeteci Ahmet Akay’ın yanı sıra Bağçeşmeli 3 gencin ismini de Bağçeşme’deki halı saha tesisinde yaşatacak.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: İrfan

Bu yazıyı yazmamdaki amaç tartışma yaratmak değil düzeltme yapmak ve hatanın düzlmesini sağlamak spor yazarı Ahmet Akay değerli bir spo yazarımızdı onun isminin orata verilmesinde hiçbir sakıncada yok fakat orada daha önceden bağçeşmeli gençlerin ismi asılı bir tabela vardı onlarin tabelasıda Ahmet Akayla aynı şekilde tabeoa olupta alt alta asılsa daga güzel olur hem ölen gençlerimiz rahat uyur hemde bağçeşme sakinleri memnun olur insallah yaydıllarım dikkate alınır saygılar

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI