• 7.3105 TL
  • 8.5942 TL
  • 9.5368 TL
KOCAELİ 28°

Saadet Partili Türel, yoğun şikayet geliyor

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, çevre kirliliğine tepki gösterdi.

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, yaptığı yazılı açıklamada, piknikçiler yoğun olarak kullandığı ve bölgenin içme suyunun karşılandığı denizli göleti mevkilerinde son günlerde kıyılara gelişi güzel olarak atılan ya da bırakılan çöplerin ciddi anlamda çevresel sorun oluşturduğunu belirtti.
Partililerden göl kıyısındaki yaşanan çevre kirliliği nedeniyle yoğun şikayet geldiğini kaydeden Türel, şöyle devam etti:
"Son zamanlarda Denizli Göletinin büyük bölümünde bu manzaralara şahitlik etmekteyiz, baktığımızda bu tablo maalesef hoş olmayacağımız görüntüler oluşturuyor. Buradan basın aracılığıyla vatandaşlarımızı çevre konusunda daha hassas olmaya davet ediyoruz. Özellikle piknik yapan vatandaşlarımızın atıklarını çevreye gelişi güzel bırakmamalarını rica ediyoruz bu çevre hepimizin ve çocuklarımıza daha temiz bir çevre bırakmak hepimizin görevi. Ayrıca Bölgemizin içme suyu ihtiyacını karşılayan Denizli Göletinin çevresinde beldiyenin gerekli önlemleri almasını ve çevre temizliğinin yapılması konusunda da uyarıyoruz. İçme suyunun sağlığının korunması açısından çevrenin temiz tutulması büyük önem arz etmektedir.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI