• 7.9677 TL
  • 9.4811 TL
  • 10.6325 TL
KOCAELİ

SDKM'de çanakkale destanına özel konser

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu’nun hazırlamış olduğu, “18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Konseri” milli ve manevi duyguları bir kez daha coşturdu.

 

İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” konserine Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Ercan Yamen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

MİLLİ VE MANEVİ DUYGULAR

Koro Başkanı Ahmet Balkaya ve yönetim kurulu üyeleri ile koro heyeti davetlileri kapıda karşıladı, konuklara Türk bayrağının hediye edildiği konser gecesine ilgi oldukça fazlaydı. Yasemin Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı, Şef Ayşen Cengiz yönetimindeki 9’u solist olmak üzere yaklaşık 40 kişilik koro birbirinden 20 güzel eserleri başarıyla seslendirdi. Zaman zaman birlikte söylenen şarkılar milli ve manevi duyguları daha da artırdı.

MİNİK KORO ÜYELERİ

Oldukça coşku dolu geçen konserde davetliler ellerindeki Türk bayraklarıyla sevilen eserlere eşlik etti. Gecede minikler tarafından hazırlanan koro ile zeybek gösterisi ise beğeni topladı. Konserin finalinde protokol tarafından koro şefi başta olmak üzere emeği geçenlere çiçek ve hediye takdim edildi. Ve son olarak protokol koroya dahil olarak birlikte son şarkıyı seslendirdi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI