• 7.9677 TL
  • 9.4811 TL
  • 10.6325 TL
KOCAELİ

Vali, Gazi ve şehit aileleriyle bir araya geldi

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Anma Programı Kapsamında Vali  Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy’un ev sahipliğinde düzenlenen yemekte Şehit Yakınları ile Gazi ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi.
 
Antikkapı Restaurantta düzenlenen yemeğe; Vali Hüseyin Aksoy ve Eşi  Hülya Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Deniz Eğitim ve Öğretim -  Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel,  Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan,  Dire Müdürleri, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Nurettin Recep Sağlık, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, şehit aileleri ve yakınları katıldı.
 
Yeni Cuma Camii İmamı Ali Gülmez’in şehitlerimiz için okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın konuşmaları ile devam etti.
 
Vali  Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “18 Mart Şehitleri Anma günü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu yemeğe katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan 104 yıl önce bir milletin yok edilmesi, bir imparatorluğun parçalanması adına büyük güçlerin bir araya gelerek saldırısıyla   Anadolu’nun her tarafından gelen insanların tek vücut olarak verdiği mücadele sonrası büyük bir zafer kazanıldı. Bugün Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız bir devlet olmasının temelleri aslında Çanakkale’de atıldı. Çanakkale’de verilen bu mücadeleyle geleceğin Türkiye’si için önemli bir konum elde edildi. Bu mücadelede çok sayıda şehidimiz oldu. Yokluk içinde büyük mücadeleler veren milletimiz bütün dünyaya Türk vatanının işgal edilemeyeceğini, Türk insanının esir  edilemeyeceğini bir kez daha gösterdi. Bu yönüyle baktığımızda tarihin altın sayfalarına geçen büyük zaferi bizlere kazandıran bütün şehitlerimizi ve büyüklerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ülkemiz bulunduğu konum itibariyle sürekli tehdit altında. Bu tehditleri bertaraf edebilmesi için birlik ve beraberlik içinde olmak ve dayanışma içerisinde bunlara karşı duruş ortaya koymak büyük önem taşımaktadır. Bu yönüyle Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak ve bu birlikteliğimiz sonsuza kadar sürecektir. Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  Çanakkale şehitlerimiz, milli mücadelede, terörle mücadelede, 15 Temmuz’da hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi  rahmet ve saygıyla anıyorum. Gazilerimize sağlıklı güzel ömürler diliyorum. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Konuşmalarının  ardından Vali Hüseyin Aksoy, eşi  Hülya Aksoy ve protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile yemek yiyerek, onlarla  tek tek yakından ilgilendiler ve sohbet ettiler.

İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın yemek duasını yapmasının ardından program sona erdi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI