• 7.7778 TL
  • 9.1135 TL
  • 9.9794 TL
KOCAELİ 22°

Vali Aksoy'un 'Yarı yıl' tatili mesajı

.
Huzurlu ve başarılı bir dönemi geride bırakıyor, karnelerini alacak olan öğrencilerimizin sevincini, velilerimizin tatlı telaşını ve öğretmenlerimizin de haklı gururunu içtenlikle paylaşıyoruz.
Sevgili Öğrenciler;
Birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Karnelerini alan bütün öğrencilerimizi gayretlerinden dolayı kutluyorum. Karnelerinizdeki notlar ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı ve kendinize güveninizi hep diri tutmanızı ve iyi bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Karne, eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Başarının yolu herkese açıktır. Yeter ki siz hedefinizi doğru tespit edin ve ona göre planınızı yapın. Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, içinde bulundukları şartları- değiştirerek, mutlaka iyi bir yere gelecektir. Çalışma azminiz ve motivasyonunuz hiçbir zaman sönmesin, kitaplar en iyi arkadaşınız olsun.
Değerli Yönetici ve Öğretmenler;
Nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte çalışacak, omuz omuza yürüyeceğiz.

Kıymetli Veliler;
Çocuklarınızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz.
Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğunuzun özelliklerini fark etmeye çalışarak, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkanı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için nelerin yeterince yapılıp veya yapılmadığını görmenizi sağlar. Her çocuk özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla eğitimde başarı için çocuğu doğru tanımak ve onun özellikleriyle uyumlu eğitime yönlendirmek de çok önemlidir. Çocuklarımızı
doğruluktan ayrılmayan, hakkı ve hukuku gözeten, vatanına ve milletine hayırlı evlatlar olarak yetiştirmelisiniz. Yavrularınıza eğitim sürecindeki değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI