• 7.9677 TL
  • 9.4811 TL
  • 10.6325 TL
KOCAELİ

Vali Aksoy'un eşinden Kadın Sağlığı için etkinlik

.
Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy’un Eşi Sayın Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Yürütülen “Kocaeli Valiliği Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” ve “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Farkındalık Çalışmaları Kapsamında, Akmeşe  Ortaokulu Öğrenci Velilerine Eğitim Verildi.

      
 Akmeşe Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergün, Müdür Yardımcısı Gamze Ünal, öğretmeler ve öğrenciler tarafından karşılanan Hülya Aksoy programda yapmış olduğu konuşmada; “ Değerli hanımlar hepiniz projemize hoş geldiniz. Valilik olarak bir Kadın Sağlığı Eğitim Projesi başlattık. Bugün de sizlerle paylaşmak üzere bir araya geldik.  Projemizin içerisinde kadınlarımızı ilgilendiren kanser türleri arasında ilk sırada yer alan meme kanseri konusu da yer alıyor. Meme kanserine karşı her ay kadınlarımızın kendilerini elle muayene etmeleri gerekmektedir. Ancak sadece meme kanseri değil, rahim kanseri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, menopoz, kadına şiddet, üreme sağlığı gibi konularda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.  Sizler burada duyduklarınızı kendinizde de uygular ve etrafınızda bilmeyen kadınlarımız da varsa onlarla da paylaşırsanız projemiz bir kez daha hedefine, amacına ulaşmış olacaktır. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum. Lütfen kendinizi ihmal etmeyin.” Dedi.


İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci SOBİ tarafından kadınlarımıza, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi, Kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi yapılarak, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.Kadınlarımız tarafından yoğun ilgi gören program katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Programın ardından Akmeşe Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergün   TEMA Vakfı aracılığıyla  Hülya Aksoy’un adına yaptıkları fidan bağış sertifikasını takdim ederek, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Akmeşe Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergün, Müdür Yardımcısı Gamze Ünal  ve beraberindekiler ile birlikte  Akmeşe Ortaokulunu gezerek, yetkililerden bilgi alan Hülya Aksoy, öğrencilerle bir süre sohbet edip onlarla yakından ilgilendi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI