• 7.9677 TL
  • 9.4811 TL
  • 10.6325 TL
KOCAELİ

Karakadılar, Birlikte yöneteceğiz

.
Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla dayanışma yemeğinde bir araya gelerek birlikte yöneteceklerini belirtti

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar İYİ Parti ile birlikte oluşturulan meclis üyesi adaylarıyla ve mahalle başkanlarıyla Cevizdibi Otel’de bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıya CHP İlçe Başkanı Şeref Kırmızı, İYİ Parti İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, meclis üyesi adayları, mahalle muhtarları ve birçok davetli katılım sağladı.

MAHALLE BAŞKANLARININ ARKASINDA KALDINIZ

Dayanışma yemeğinde konuşan Kartepe Belediye Başkanı Cumhur Karakadılar, “Millet ittifakı olarak bir yola çıktık. Öncelikle sevgili muhtarlarım sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Ben 10 yıl bu onurlu görevi yaptım. Bu yola çıkarken birlikte yönetmek için yola çıktık. Muhtarlarım sizin sıkıntılarınızı biliyorum. Muhtarlar sizler mahalle başkanının arkasında kaldınız.

BÜTÜN MUHTARLAR YARDIMCIM OLACAK

Bütün partilerin mahalle başkanları değerlidir ama o mahallede örgütlensinler muhtarların önüne geçmesinler. Biz muhtarlara sormadan hiçbir şey yapmayacağız. Saraylara gidip alkışlatıyorlar. Tek yaptıkları bu. Muhtarların tüm yetkilerini ellerinden aldılar. Bana soruyorlar “Başkan olunca kaç tane yardımcın olacak?” diye. Benim 32 tane yardımcım olacak. Muhtarların hepsi benim yardımcım olacak.

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM ÜCRETSİZ

Asgari ücretle geçinen ailelerin çocuğu olduğunda mama ve bez yardımlarımız olacak. Sonra çocuk büyüdüğünde bu çocuğun kreşe gitmesi gerekecek. Her mahalleye kreş açacağız. Çocuklarımızı bilime ve sanata yönlendireceğiz. Peki bu kreşi açtık çocuklar için bu da yetmez. İlkokul, ortaokul ve liseye giden çocuklarımız okula  ücretsiz gidecek. Bu çocuklarımızın kent kartlarına aylık yükleme yapacağız ki otobüs esnafımız da kazansın.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YARDIM
Belediye bünyemiz de tıpkı kreşlerde olduğı gibi etüt sınıfları da açacağız ve bunu yine atanamayan öğretmenlerimizden seçeceğiz. Öğrencilermiz burada lise be üniversite sınavlarına hazırlanmasını sağlayacağız. Bu çocuklarımız şehirdışında üniversite kazandığında ise masraflarının yüzde 60’ını biz karşılayacağız.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI