• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Tatar ile ilgili iddialar havada kaldı

.
Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Tatar ile ilgili iddialar cevapsız kaldı.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar ile ilgili iddiaları Ağustos ayında TBMM gündemine taşımış, İçişleri  Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması isteğiyle soru önergesi vermişti.

Türkkan önergesinde;


“Tartar’ın belediyeye ait arazi hisselerinden 15 gayrimenkul edindiği ve 27 gayrimenkulu olduğu ortaya çıktığına dair iddialar mevcut olup, Tartar’ın 6 bin 500 lira maaş almasına karşın 41 bin lira taksit ödediği iddiası da yerel basında gündeme getirilmiştir.” diyen Türkkan, “Tartar’ın, iddiaların ardından 2018’in Nisan ayında Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci tarafından görevinden alındığı belirtilmiştir.” ifadelerine yer vermişti.

İYİ Partili Türkkan’a İçişleri Bakanı Soylu’dan cevap 5 ay sonra geldi. Bakan Soylu, Türkkan’ın soru önergesindeki 6 sorudan yalnızca birine cevap verdi.
(Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’a bu iddialar hakkında açılmış herhangi bir soruşturma var mıdır, var ise bu ne aşamadadır?)

BAKAN’DAN ÇAYIROVA BELEDİYE BŞK.YRD.TARTAR İLE İLGİLİ İDDİALARA CEVAP YOK
Verdiği yazılı cevapta İçişleri Bakanlığı müfettişlerin konuyla ilgili araştırma yaptığını söylemekle yetinen Bakan Soylu, araştırmanın 1 ay içinde sonuçlandığını, iddialarla ilgili Çayırova Kaymakamlığı’nın oluru ile işlemden kaldırma kararı verildiğini belirtti.

Bakan Soylu’nun İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a Cevabı :

Bakanlığımızı ilgilendirdiği değerlendirilen soru önergesinin 5.maddesine ilişkin olarak; Bakanlığımız Mülkiye Teftiş Kurulunca düzenlenen 18.06.2018 tarih ve 162/6, 142/4 sayılı Araştırma Raporu gereği yapılmak üzere Kocaeli Valiliğine gönderilmiş olup Belediye Başkan Yardımcısı Refik TARTAR hakkındaki iddialarla ilgili olarak Çayırova Kaymakamlığı’nın 19.07.2018 tarih ve 1314 sayılı oluru ile işlemden kaldırma kararı verilmiştir.


İYİ Partili Türkkan’ın önergesinde sorduğu sorular:


1-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın belediyeye ait arazi hisselerinden 15 gayrimenkul edindiği, toplamda 27 gayrimenkulu olduğu doğru mudur?

2-Başkan Yardımcısı Tartar, bu gayrimenkulleri nasıl edinmiştir, gayrimenkullere aylık ne kadar taksit ödemektedir, 41 bin lira taksit ödediği doğru mudur?

3-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar gayrimenkul edindiğine dair iddialar ortaya atıldığı sırada Belediye’den ne kadar maaş almaktadır?
4-Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar, gayrimenkul ödemelerini hangi gelirleri ile gerçekleştirmektedir, bu konuda bir beyanı var mıdır?

5-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’a bu iddialar hakkında açılmış herhangi bir soruşturma var mıdır, var ise bu ne aşamadadır?

6-Başkan Yardımcısı Tartar’ın şu anki hukuki durumu nedir? Belediye Başkan Yardımcısı kadrosu devam etmekte midir, açığa mı alınmıştır, yoksa yasal izin hakkını mı kullanmaktadır?                                                                       


BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI