• 7.9677 TL
  • 9.4811 TL
  • 10.6325 TL
KOCAELİ

Usta, Pazar tezgâhına geçti

Hem esnafı hem vatandaşı dinledi

Yerel seçim turlarına devam eden bu kapsamda Yeniköy esnafını gezen Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta vatandaşın sesine bu kez tanzim satışlarıyla gündemde olan Pazar tezgâhlarından kulak verdi. Usta deyim yerindeyse bir dokundu bin ah işitti.

Yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta ve ekip arkadaşları esnaf gezilerinin devamını Yeniköy’de sürdürdü. Başkan Adayı Rıza Güven Usta’ya esnaf ziyaretleri esnasında İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Çağlar Özer, Başiskele İYİ parti İlçe başkanı Ayşe Rüzgar, Başiskele CHP İlçe Başkanı Arif Gökyılmaz, meclis üyesi adayları Mehmet Baştürk, Necla Özer, Nebi Canpolat, Turgay Östürk, Dilek Tekinsoy, Semra Çelikkaya, Bilal Acar, Mecit Sekmen, Vahit Toraman ve Emine Özkar eşlik etti.

YENİKÖY ESNAFI
Başiskele Belediye Başkan adayı Usta ve ekibi Yeniköy Mahallesi sınırlarında bulunan esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Yeniköy İş Merkezi, Yeniköy pazarı, Rimal Market, Tadım Pastanesi ve Hayat Kimya Servis Kalkış Noktası, Yeniköy Muhtarlığı ile Yeniköy Minibüsçüler Kooperatifi’ni ziyareteden Usta’nın Pazar esnafıyla ve vatandaşlarla diyaloğu dikkat çekti.

PAZARCILAR İSYANDA
Yeniköy pazarını ziyaret eden Başkan adayı Usta, pazarcı tezgâhına geçerek hem esnafı hem de alışveriş yapan vatandaşı dinledi. Esnaf, tanzim satışının maliyetleri karşılamadığından ve alım gücünün düşmesinden yakınırken vatandaş da hayat pahalılığından şikâyet etti. Usta “Hem esnaf hem vatandaş sıkıntılı. Üretim düştü, haliyle fiyatlar yükseldi. Pazarcı ne yapsın vatandaş ne yapsın. Buradaher iki taraf da mağdur. Çünkü üretim desteklenmiyor. Bir an evvel buna çözüm bulunması gerekiyor.Biz bu yüzden bu işe talip olduk. Çünkü biz sorun değil, çözüm üretiyoruz ”dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI