• 8.3357 TL
  • 9.7306 TL
  • 10.7926 TL
KOCAELİ 15°

Bulunduğunuz makam, siyaset makamı değildir

Bu makam, spor kulübü makamıdır

Kocaelispor taraftar derneği Hodri Meydan, yayınladığı mesaj ile hem yönetime hemde futbolculara uyarılarda bulundu.

 

İŞTE O AÇIKLAMA:

 

Bu akşam gerçekleşen KOCAELİSPOR yönetim kurulu toplantısına iletmiş olduğumuz yazılı beyanname ;

KOCAELİSPOR KULÜBÜ ve YÖNETİM KURULUNA ;

Kitabın ortasından girerek ilk olarak şu sorunun cevabını istiyoruz. Hüseyin ÜZÜLMEZ başkanlığındaki eski yönetimde bulunmuş, yeni yönetimde bulunan kişiler geçmiş sezon ve bu sezon ne kadar katkıda bulunmuşlardır, ve bu meblağlar bağış olarak mı verilmiştir ? Yoksa kulübün hanesine borç olarak mı yazılmıştır ?
En son ki mali kongrede sayın başkan Hüseyin ÜZÜLMEZ’in beyanı kendini ve yönetimini bağlayıcı niteliktedir. Kendi dönemlerinde yapılan harcamalar ve transfer bedellerinin kesinlikle kulübe borç olarak kaydedilmeyeceğinin sözünü vermiştir. Takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.
Geçmiş ve şimdi ki sayın Hüseyin ÜZÜLMEZ yönetimlerinin içinde siyasi menşeili fikir ayrılıkları olduğu ile ilgili duyumlar ve haberler sık sık kamuoyuna yansımaktadır.
Tüm yönetim kademesine hatırlatmak isteriz ki ;
Bulunduğunuz makam, siyaset makamı değildir. Bu makam, spor kulübü makamıdır. Bunun gereği olarak KOCAELİSPOR siyasetin dışında tutulmalıdır.
Bu sezon başında ortaya çıkan, aslında ayyuka çıkan menajer trafiği tüm camianın tepkisini çekmiştir. Özellikle maliyeti yüksek transferlerin Erdem KARAGÖL ve Burak DENİZLİ isimli menajerler üzerinden olması tesadüf müdür ? Tüm bu gelişmelerden haberdar olduğumuzu ve yakınen takip ettiğimizi tüm kamuoyunun ve camianın bilgisine sunuyoruz.
Geçtiğimiz sezon sonu ve bu sezon başı itibarı ile yönetimin büyük kısmının devam edilmemesi yönünde görüş bildirdiği Selahattin DİNÇEL ile niçin tekrar anlaşılmıştır ? Hocayı tüm gelişmelere rağmen himaye eden yöneticiler kimlerdir ? Futbol şubenin başına CEO mantığı ile çalışacak profesyonel bir ekibin gelmesi elzem bir hal almıştır. Mevcut yapıda ki futbol şubesinin yeterli alaka ile yönetilmediği aşikardır.
Mali konular ile ilgili bağımsız bir denetçi mantığı ile görev yapacak kişilerin olmasında uygun olacaktır.
Prim ceza sistemininde KOCAELİSPOR KULÜBÜ menfaatlerine uygun şekilde revize edilmesini talep etmekteyiz.
“Örneğin ; 12 puana blok prim, her bir kayıp puana ceza gibi.”
İki haftadır alınan skorlardan bağımsız olarak futbol takımımız hakkında da bir kaç kelamımız vardır.
Milyonluk sözleşmelere imza atmış profesyoneller olarak hepsinin önemli sorumlulukları olduğunu hatırlatmak isteriz. Bizler mağlubiyet görmemiş taraftarlar, kulüp ve camia değiliz. Fakat sahada ki ruh, azim ve mücadele eksiğini çok net görmekteyiz.
Bu kulübün tüm sözleşmeli futbolcularını bu hafta ki Çorum F.K mücadele ile birlikte işlerini layığıyla yapmaya, formanın ağırlığını hissetmeye ve taraftarların beklentilerine cevap vermeye davet ediyoruz.
Eğer ki aynı lakayt, vurdumduymaz ve ruhsuz futbol devam ederse herkes hak ettiği muameleyi görecektir.
Tüm futbolcu arkadaşlara buranın KOCAELİSPOR olduğunu tekrar tekrar hatırlatmak isteriz.
Sayın başkan ve yönetim kurulunun acilen bu camianın ağırlığını taşıyabilecek, hedefe ulaştırabilecek, kariyerli ve üst düzey bir teknik direktör ile anlaşması çok önem arz etmektedir.
Bu taraftar ve camianın 11 yıldır neler çektiğini, küllerinden nasıl doğduğunu tüm kamuoyu bilmektedir.
Dolayısı ile büyük mücadelelerle elde edilmiş kazanımlarımızı yönetim zafiyeti ile ya da futbolcu/teknik adam aczi ile heba ettirmeyeceğimizi tüm muhattapların bilmesini şiddetle tavsiye ediyoruz.
“KULÜPLERİN GERÇEK SAHİBİ TARAFTARLARIDIR.”

HODRİ MEYDAN TARAFTARLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
    

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI