• 7.9206 TL
  • 9.4378 TL
  • 10.5877 TL
KOCAELİ

Denizyıldızları şampiyon

.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi U19 Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası’nda birincilik kupasını erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü, bayanlarda ise İstanbul Bilimsel Yüzme Spor Kulübü kaldırdı

 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzundan yapılan Sualtı Hokeyi U19 Türkiye Şampiyonası’na katılan 21 spor kulübünden 9 bayan, 21 erkek takımı şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti. Sualtı hokeyinde 19 yaş ve altı müsabakalarında erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübümüz Türkiye Şampiyonu oldu. İkincilik kürsüsüne ODTÜ Spor Kulübü çıkarken, Türkiye üçüncüsü Deniz Kızı Sualtı ve Doğa Sporları Kulübü oldu. Bayanlar kategorisinde rakiplerine üstünlük sağlayan ve yapılan maçlar sonrasında rakiplerini geride bırakan İstanbul Bilimsel Yüzme Spor Kulübü şampiyonluk kupasını kaldırırken, ODTÜ Spor Kulübü Türkiye ikincisi, Marmara Spor Kulübü Türkiye Üçüncüsü olmayı başardı.

 KUPALAR VERİLDİ

2018 yılı Uluslararası arenada Sualtı Hokeyi branşında büyük başarılara imza atan,   büyük erkeklerde dünya üçüncülüğü ve genç erkeklerde ise dünya şampiyonluğuna kazanan Sualtı Hokeyi milli takımımıza en çok oyuncu veren, ilimizde faaliyet gösteren Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve spor kulübü, 50 Yıl İlköğretim Okulu Spor kulübü ve Marmara Su ve Doğa Sporları Kulübüne altyapıda Antrenör ve malzeme desteği veren Denizyıldızları Spor Kulübümüz, Sualtı hokeyinde 19 yaş ve altı müsabakalarında erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu oldu. Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzundan yapılan Sualtı hokeyinde 19 yaş ve altı müsabakalarında Kütahyalı sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği şampiyonanın son gününde yapılan kapanış töreninde, dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi. Törene, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen katıldı.

 KAVAZ KUTLADI

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen“Sualtı hokeyinde Türkiye’nin gururu olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Şampiyonaya katılımın yüksek olması memnuniyet verici olduğunu, dereceye giren takımları tebrik ettiğini, Katılan bütün spor kulüplerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Denizyıldızları Spor Kulübü Başkanı ve TSSF Kocaeli İl Temsilcisi Celal Kavaz, “ Sualtı hokeyinde 19 yaş ve altı müsabakalarında üstün performans sergileyerek rakiplerine üstünlük sağlayan ve Türkiye Şampiyonu olan erkek takımımız ve bayanlarda Beşinci olan takımımız Antrenör ve sporcularını başarılarından dolayı kutluyorum ve başarılarını temenni ediyorum. Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesine verdikleri destek ve katkılardan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.
BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI