• 7.7778 TL
  • 9.1135 TL
  • 9.9794 TL
KOCAELİ 22°

Kocaeli'li Karateciler madalyaları topladı!

.
Okul Sporları Gençler Karate Grup Müsabakaları 09-10 Şubat 2019 tarihlerinde Adıyaman, Bayburt, Çorum, Edirne, Isparta illerinde yapıldı.

Çorum ilindeki Okul Sporları Gençler Karate Grup Müsabakalarına Kocaeli Karate ekibinin idari antrenörü Yılmaz Halıcı ve Timur Doğan yönetiminde A-B grup yarışmalarına 12 erkek ve 12 bayan sporcu ile katıldı. Nefes kesen karşılaşmalarda karateciler, okullarının derece yapması için kıyasıya mücadele etti. Kocaeli grubu 7 Altın 5 Gümüş 6 bronz olmak üzere 18 madalya ile kürsüde yerini aldılar.

Grup yarışmalarında, grup merkezlerinde ilk 4 (1.2.3.3) dereceyi elde eden sporcular Türkiye birinciliğine katılma hakkı elde ettiler.

Kocaeli Karate ekibinin idari antrenörü Yılmaz Halıcı ve Timur Doğan yönetiminde büyük bir başarıya imza atılmış oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan idareci antrenör Yılmaz Halıcı “ Sporcu öğrencilerimizin Milli forma giyme arzularını yakından takip etmekteyiz. Organizasyon öncesi öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmaları için Timur Doğan hocamızla kendilerine rehberlik ettik. Bu amaçla burada bulunduk. Öğrencilerimizle beraber olmaktan çok mutluyuz ve sevinçliyiz. Bu yarışmaya 24 sporcumla katılıp 18 madalya ile Kocaeli’ye dönmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz.”

    
Antrenör Timur Doğan’da konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ Gençler bölgelerindeki liglerde yarışmaları, altyapıdan sporcu yetişmesi ve bu sporcuların keşfedilmesi açısından bu tür yarışmalar önemli. Çünkü kendilerini ifade etme şansı bulabiliyorlar. Burada elde edilen başarı Tüm ekibimizin başarısıdır. Sporcularımı kutlarım."

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI