24/01/2021 22:20:39
  • 7.4229 TL
  • 9.0341 TL
  • 10.1533 TL
KOCAELİ

AK Parti goygoycuları...

16 Mayıs 2019 Perşembe - 10:02

31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediyesi yerel seçimlerinde sandıktan çıkan sonucu kabullenmeyen AK Parti YSK'ya itiraz etmiş, YSK'da daha önceki içtihat kararlarını çöpe atarak aynı sandıkta ve aynı zarf içinde atılan 4 oydan birini iptal anlamına gelen Büyükşehir seçimini iptal etmişti.


İstanbullu seçmenler 23 Haziran'da bir kez daha Büyükşehir Belediye Başkanlarını seçmek için sandık başına gidecek.


CHP'nin ve İYİ Partinin ortak adayı Ekrem İmamoğlu, bir yandan AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım ile diğer yandan da AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yarışacak.


31 Mart yerel seçim soonuçlarının geçici sonuçlarının ilanı ile mazbatası verilen ve görev yaptığı kısacık dönemde İmamoğlu, AK Partililerden büyük eleştiri almıştı. Büyükşehir Belediye Meclis toplantılarını canlı yayınlatan İmamoğlu seçim vaatlerinden biri olan ve 85 TL olan öğrenci Akbilini 50 TL'ye indirme teklifini meclise getirmiş, AK Parti ve MHP'li meclis üüyelerinin tepkisi ile karşılaşmıştı.


Meclis görüşmelerinin canlı yayınını takip eden milyonlarca İstanbullu bu duruma isyan etmesi üzerine AKP grubu geri adım attı ve 'Babanın parasımı' eleştirlerini kenara bırakarak öğrenci Akbilini 40 TL'ye indirelim karşı önerisi getirdi. Ve bu öneri dün hayata geçirildi.


Bunlar öğrenci kardeşlerimiz için gerçekten çok önemli ve takdire şayan gelişme.

Ama 17 yıldır ülkeyi 20 yılı aşkın süredir İstanbul'u idare eden Ak Parti cenahının bugüne kadar böyle bir adım atmayıp, rakip adayın önerisi kamuoyunda büyük destek bulmuşken buna sarılması goy goydan başka bir şey değil.

Samimi değiller çünkü.

Neden mi?

İstanbul'da öğrenci akbilini 40 TL'ye indiren AK Parti grubu Bursa'da bu rakamı 100 TL'ye çıkardı.

İstanbul'da seçim var, onu kazanmamız gerekir diye düşündüklerinden İstanbul'a indirim Bursa'da seçim bitti bindirim derdindeler.


İstanbul'da evlerde suyu yüzde 46 ucuzlatan AKP'ye bir çağrıda ben yapayım.

Bakın bugün İSU Genel kurulu var.

Hadi İstanbul'da ucuzlattınız,

Kocaeli'de yapsanıza, elinizi tutan, size engel olan mı var?YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI