28/01/2021 17:29:25
  • 7.3967 TL
  • 8.9511 TL
  • 10.1028 TL
KOCAELİ

Bakalım KOŞTUR'acak mı

21 Aralık 2018 Cuma - 20:00

CHP İzmit Belediye Başkanı adayı olarak milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'i ilan etmesinin ardından tüm gözler belediye meclis üyelerinin kimler olacağına çevrildi.


İzmit Belediye Başkanlığı adaylığı için Cengiz Çakar ve Nazif Korkmaz aday olarak ortaya çıkarken 37 olan Belediye Meclis üyeliği için ise 24 kişinin aday olması CHP'nin iddiasının olmadığı yönünde tartışmaları beraberinde getirmişti.


CHP'de iddia varmı yokmu onu zaman gösterecek ancak Meclise aday olan bazı isimlerle ilgili de ciddi tarışmaların devam edeceği bilinen bir gerçek. CHP İzmit meclis üyesi Uğur Koştur imar komisyonunda görevli iken partisinin bazı üye ve yöneticilerinden ciddi tepkiler görmüş ve bu göreve yeniden seçilmemişti.


Uzun süredir Selman Yıldırım ile hareket eden ve İzmit Belediye Başkan adayı olacağı adeta partililer tarafından kabul gören Yıldırım'ın sahadan çekilmesi ile Uğur Koştur bir andan boşluğa düştü. Kısa sürede şoku atlatan Koştur şimdilerde vekil Haydar Akar'ın kanatları altına girmiş. Meclis üyeliğini garantiye almak isteyen Koştur Haydar Akar ile ilişkilerini sıkı fıkı sürdürmeye devam ediyor.


Ancak, Koştur'a ciddi anlamda tepkiler bulunduğu biliniyor. Bir yandan eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile medya ya yansıyan tartışmaları hala hafızlarda yerini korurken Koştur'un yeniden Meclis üyesi yazılmasının partide ciddi sıkıntılara yol açacağı biliniyor.


Üstelik İzmt Beldiye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ile son dönemlerde köprüleri atan ve geçmişte başka partilerde şansını deneyen Koştur'a il başkanı Cengiz Sarıbay'da tepkili.


Koştur, hakkındaki tüm olumsuz eleştirilere rağmen koşturmaya devam edecek mi?

 

Bekleyip göreceğiz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI