24/01/2021 22:25:00
  • 7.4229 TL
  • 9.0341 TL
  • 10.1533 TL
KOCAELİ

Bana hain diyecek deyyuslar...

12 Mart 2017 Pazar - 22:00

Diyeceklerimin son cümlesini baştan yazayım da bana hain diyecek deyyuslar sussun.


Almanya ile başlayan Hollanda ile zirve yapan kriz hepimizin malumu.

Allahsız kitapsız haçlı ordusu diye cümleye başlayacağımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.


Bir kere hem Almanya hem Hollanda densizlik, edepsizlik,şerefsizlik yapmıştır.

Bu net.


Ancak ne ekerseniz onu biçersiniz atasözü ile cümleye başlayayım.

 

Hadi biraz gerilere gidelim;

Yıl 2009

Türkiye, sık sık Dünyada çeşitli ülkelerin sözde soykırım iddialarını gündeme getirdiği Ermenistan ile Bursa’da bir futbol maçında karşıkarşıya geldi.


Türkiye Ermenistan millitakımlarının karşı karşıya geldiği Bursa’da güvenlik önlemleri had safhadaydı.Stadın çevresi ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın geçiş yapacağı güzer gâhpolis ablukası altına alındı. Kentte üç gün süren ve FİFA’nın açıklamasıyla yeniden alevlenen bayrak krizi nedeniyle maça Azerbaycan bayrağıyla gitmek isteyen gruplar polis engeliyle karşılaştı.


Kentte maç kadar gerginlik konusu olan Azerbaycan bayrağı, yer yer kısıtlamalara da konu oldu. Bursa’da eğitim gören yaklaşık 50 kadar üniversiteli, Sarkisyan’ın Bursa’ya geldiğisaatlerde Azerbaycan ve Türkiye bayraklarıyla kent meydanından stadyuma doğru yürümek istedi. Polis, öğrencilerin önünü keserek yürüyüşe izin vermedi.  

 

Azerbaycan bayrağının açılması halinde müsabakanın iptal edileceğini söyleyen bir polis müdürü ile stada yürümek isteyen öğrenci temsilcisi İbrahim Mammadov arasında tartışma yaşandı. 

 

“Bu şekilde maça giremeyeceğiniz için stada da gidemezsiniz” diyen polislere bir süre itiraz eden öğrenciler, Azerbaycan bayrağının yasaklanmasına tepki gösterdi.  Öğrenciler basın açıklaması yaparak dağıldı.

 


#URUMÇİ


Doğu Türkistan’ın Urumçi  kentinde  Çin işgal kuvvetleri tarafından  yapılan Uygur katliamı hala hafızalarımızda.

Dönemin Sanayi Bakanı Nihat Ergün Yozgat'ta yaptığı konuşmada vatandaşları "Çin mallarını boykot etmeye çağırmış" Ama dönemin Başbakanı Erdoğan Antalya'da çocuklara Çin malı oyuncaklar dağıtmaya devam etmişti.

Uygur Türklerinin lideri Rabia anne;

'Siz Türk'üz diyorsunuz ve bunu söylerken gurur duyuyor, kültürünüzü, tarihinizi savunuyorsunuz nasıl olurda soydaşınız olan Türkler sizi kabul etmiyor,Türkiye'ye giremiyorsunuz, toplantı yapamıyorsunuz dediklerinde cevap vermeye çalışırken gözlerim doluyor, boğazım kuruyor, cevap veremiyor ve ağlamağa başlıyorum" dememiş miydi

 

Hadibiraz daha gerilere gidelim.

Yıl2004

 

BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan, Nisan 2004 tarihinde resmi bir ziyaret için Japonya’yagitmeden önce uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan’ın gündeminde Annan Planı ve Rauf Denktaş vardı. Erdoğan o gün, Denktaş’la ilgili olarak sert ifadeler kullanmıştı.

“MİTİNG YAPILACAKSA KIBRIS’TA YAPILSIN”

Erdoğan Annan Planı’na yöneltilen eleştirilerle ilgili Denktaş hakkında “Maalesef şu anda ağırlıklı olarak niçin bu iş Türkiye’de yapılıyor? Onu da merak ediyorum. Böyle bir şey varsa, bu Kıbrıs’ta yapılsın’ demişti.

Erdoğan, Denktaş’ın o dönem gelipTürkiye’de Kıbrıs meselesiyle ilgili çeşitli toplantılar düzenlemesini de eleştirerek,“Yani yapılacak bir şey varsa, buyur Kıbrıs’ta onu yap. Ne anlatacaksan Kıbrıs’ta anlat. Ama Türkiye’ye gelip de bazı marjinal gruplarla birlikte ben KKTC’nin Cumhurbaşkanı’nın bu tür toplantıları yapmasını maalesef üzüntüyle izliyorum ve bunu kendisine de söyledim. Daha önce biliyorsunuz ATO’yageldiler. Malum gruplarla bir toplantı yaptılar. O toplantıya katılanların çoğuTSK’ya ‘işgalci kuvvetler’ diyenlerdi. Onlarla beraber ben aynı fotoğraf karesi içinde kendilerini görmenin bahtsızlığını yaşadığımı kendisine söyledim ve‘sizleri o karelerde görmek istemezdim’ dedim. Bunu da kendisine söyledim.”ifadelerini kullanmıştı.

 

Aradan yıllar geçti.

Tıpkı Beraber yürüdük biz bu yollarda,

Dön gayri bitsin bu hasret şarkılarının yerini terörist FETÖ alırken (ki, biz zaten onların hain olduklarına ilk günden beri parmak basanlardanız)

Dün Ergenekon’da mağduru oynayanlar,

Davanın Savcısı olanlar

Bugün Hollanda’da mağduru oynuyorsa iyi düşünmek lazım.

He Hollanda densizlik yaptı mı derseniz,

Densizlik değil şerefsizlik yaptı derim.

Önce doğru şeyleri ortaya koyalım, sonra Hollanda portakalının suyunu sıkalım…

Mağdru edebiyatı yapa yapa bugünlere geldik.

Bize hadizlik yapanın cezasını keselim kesmesine de mağdur edebiyatından da prim yapmalarına fırsat vermeyelim...


 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI