17/01/2021 3:59:50
  • 7.4121 TL
  • 8.9931 TL
  • 10.1210 TL
KOCAELİ

Benim iban numaram senin iban numaranı döver!

01 Nisan 2020 Çarşamba - 00:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekrana çıktı ve  'biz bize yeteriz' diyerek yardım kampanyasını başlattı.

Erdoğan'ın 7 maaşını bağışlayarak açtığı kampanyaya, toplumun değişik kesimlerinden farklı tepkiler geldi.

Kimi harçlığını bağışladı.
Kimi maaşını.

Zor birsüreçten geçiyoruz.

Hepimiz korkuyoruz.

Devlet, korona virüsün yayılma zincirini kırmak için bir çok kararı hayata geçirirken bu günlerde herkesin duyarlı olması çok önemli.

Malum virüs tehdidi yüzünden birçok işyerleri kapatıldı.Milyonlarca insan işini, aşını kaybetme korkusu yaşarken, siyasette bundan nasibini aldı. Parti binaları ya kapatıldı, ya da faaliyetlerini azalttı.


Siyasete ara verildi...
İşin özeti bu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yardımkampanyası önce başta İstanbul, Ankara olmak üzere CHP'li belediyeler ile Konya, Nevşehir illeri gibi Ak Partili Belediyeler de iban numaralarını paylaşarakyardım kampanyası başlattılar.

 

Zor günlerde Türk insanının yardımlaşma duygusu ön plana çıktığı göz önünealındığında bu kampanyaların ne kadar önemliolduğu malum.

Ancak İstanbul ve Ankara başta olmak üzere  CHP'li belediyelerinin başlattığı yardım kampanyası hesapları İçişleri Bakanlığı tarafından bloke edilince ister istemez CHP liler isyan etti.

Konya ve Nevşehir illerindeki yardım kampanyaları ile ilgili bir bloke duyulmayınca CHPlilerin serzenişlerine hak vermemek elde değil.

Benimiban numaram senin iban numaranı döver diyeceğimize, daha çokinsanımıza nasıl daha fazla yardımda bulunabiliriz düşünmemiz gerekmiyor mu?

 

Şimdi bende Sayın Erdoğan'a çağrı yapmak istiyorum.

Madem biz bize yeteriz.

Siyasi partilerin ekonomik en büyük destekleri hazineden geliyor.
Süreç biraz daha uzayacağına, siyasetin uzun süre bu tedbirlere etkileneceğini veseçimde olmayacağına  göre bu yıl siyasi partilere yapılacak yardımın en az yarısı kampanyaya aktarılsa nasılolur?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI