• 7.8283 TL
  • 9.2693 TL
  • 10.2674 TL
KOCAELİ 21°

Dün böyle demişti ama...

11 Ekim 2020 Pazar - 20:00

Siyaset gerçekten zor zanaat...

Dün başka bugün başka konuşmak herkesin harcı değil.

***********************************

Yıl 2015

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan’ın, kendisiyle ilgili ’HDP Meclis’e girmezse ülkede kaos olur, erken seçime gidilir’ iftirasında bulunduğunu söyleyen ve ispata davet eden Bahçeli, "Bak sayın Erdoğan, MHP Genel Başkanı olarak, bölücü HDP’nin Meclis’e girmediği takdirde kaos olur türünden bir beyanatım varsa ve sen bunu somut şekilde, yer ve zamanını göstererek açıklayamıyorsan, tekrar ifade ediyorum, alçaksın, şerefsizsin. Erdoğan, sen nasıl bir Müslümansın? Hadi Cumhurbaşkanı olmanı geçtik de, nasıl bir insansın?" dedi.

*************************************

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında, "Papaz kararına ses çıkaramayanlar, andımızın okunduğunu duyunca ayağa kalkmışlar. Andımız etnik bir ifade değildir. Türk'üm demek ayıp mıdır, doğruyum demek yanlış mıdır? Bize kırmızı çizgi hatırlatması yapan gafiller utanmasınlar ki, MHP'nin kırmızı çizgisi Türklüktür. Biz ne faşist, ne kafatasçıyız" ifadelerini kullandı.

*************************************

Cumhur İttifakı kapsamında 31 Mart seçimlerine AKP ile birlikte giden MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, Erdoğan ve partisi için daha önce söylediği sözler gündem olmaya devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile daha önce çok sert tartışmalara giren Bahçeli'nin, 2015'te Erdoğan ve AKP için söylediği ve MHP'nin resmi Twitter hesabından da paylaşılan bir söz sosyal medyada yeniden günde haline geldi.
O paylaşımda milli güvenlik vurgusu yapan Bahçeli'nin, Erdoğan ve AKP için "En az PKK kadar tehdittir" ifadelerini kullandığı görülüyor.

*************************************

 

Erdoğan’ın vefasına Bahçeli’den karşı jest29 Ağustos 2020

MHP lideri Devlet Bahçeli erken seçim tartışmalarına ilişkin, "Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023'ün Haziran ayında, zamanında yapılacaktır. Hiç kimse boş hayale kapılmamalıdır" ifadelerini kullandı. Bahçeli, seçimde Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu belirterek, "O muhterem isim de Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.

***********************

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda yeni yasama yılı açılış programına katıldıktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmalarına ilişkin "Meclis'ten idamla ilgili karar çıktığında bana gelmeyecek mi? Bana geldiğinde onaylarım. Meclis'in görevi. Meclis idamla ilgili olumlu bir karar verdiğinde onama makamı olarak ben de bunu onaylarım" diye konuştu.

***********************

Neyse bu uzayıp gider.

Girin google'ye,

Bahçeli Erdoğna yazın tüm secerelri karşınıza dökülsün.

**************************

Yani siyaset dün

Bugün,

Bugnün devamı,

Geceyarısına doğru...

Felan falan...

Onun için fazla kasmayın

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI