• 7.8671 TL
  • 9.4178 TL
  • 10.5156 TL
KOCAELİ 10°

Emniyet Müdürü dik durdu...

27 Temmuz 2017 Perşembe - 11:05

Geçtiğimiz gün Ordu ili Aybastı ilçesinde düzenlenen bir etkinlikte Ordu Belediye Başkanı ile Ordu Emniyet Müdürü arasında patlak veren kavga kameralara yansımıştı.


Kavganın ardından görevlendirilen müfettişler soruşturmayı sürdürürken Ordu Emniyet Müdürü geçici de olsa merkeze alınmasını istediğini açıklamış ve bu açıklama büyük yankı bulmuştu.


Şimdi gelelim bu olayın neden patlak verdiğine...


13 Nisan Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanı´nda miting düzenlemiş mitingin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi´ne yönelik ziyaretini iptal ederek Ordu Valiliği´ne gitmiş ardından da Giresun'a geçmişti. Erdoğan'ın programda olmasına rağmen Ordu Belediyesine gitmemesinin nedeni kısa süre sonra ortaya çıkmış ve bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi´nde Ankara’dan gelen 6 kişilik özel bir ekip tarafından ‘böcek’ araması yapıldığı ortaya çıkmıştı.Ankara'dan görevlendirilen özel ekip gece 03.30 sıralarında Ordu iline gelirken bu süreye kadar Ordu Büyükşehir Belediye binası polis ekipleri tarafından ablukaya alınmış ve binaya giriş çıkış Emniyet Müdürünün talimatı ile engellenmişti. Ordu Emniyet Müdürlüğü’nün, itiraz etmelerine rağmen bina boşaltmasını eleştiren  Başkan Yılmaz, “Belediyenin etrafı komple sarılmak suretiyle, milletvekillerimiz ve genel sekreterimiz de dahil olmak üzere binaya sokulmamak suretiyle, olayı çok farklı noktalara getirdiler. Ankara´dan gelen ekip gece 03.30´da buraya geldi. Böcek olarak adlandırılan aletin televizyon kumandasının aparatı olduğu ortaya çıktı. Başta İl Emniyet Müdürü´nün sürece ilişkin tüm polis teşkilatını buraya yığması, etrafı çevirmesi ve tüm binayı boşaltması, milletvekilleri, çalışanlarımızın da binaya girmesinde zorluk çıkarmasını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” demiş, ve olayın komplo olduğunu `bu işin sizin de içinde olduğunuz bir komplo´ diyerek Emniyet Müdürüne tepki göstermişti.


Aybastı ilçesinde kameralara yansıyan kavga görüntüsünün ardında yatan gerçek işte bu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, arama yapılmasının komplo olduğunu ve bu komploya Emniyet Müdürünün de dahil olduğunu düşündüğünden ikili arasında gerginlik had safhadaydı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatını yerine getiren ve Ankara'dan gönderilen ekipler gelmeden binaya kimseyi sokturmayan Emniyet Müdürü görevini yapmıştır. Kimse kusura bakmasın, bu olayda Müdür haklı.

Ha şimdi çıkar birileri derse ki siyasetçi ile uğraşırsa başı belaya girer...

Bizim başımız ne zaman derde girmedi ki.

En alt kademedeki siyasetçi bile 'Ben sana gösteririrm'diyerek parmak sallamıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bizzat verdiği talimatı harfiyyen uygulayan Emniyet Müdürüne sahip çıkmak zorunda.

Gücünü koltuktan alan Ordu Belediye Başkanına da haddini bildirmek durumunda.

Bakalım, bekleyip göreceğiz.


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI