• 7.9206 TL
  • 9.4378 TL
  • 10.5877 TL
KOCAELİ

İbret alınacak bir paylaşım

09 Eylül 2015 Çarşamba - 02:11

KN

Zaman zaman size bu köşeden dilimin döndüğü aklımın erdiği kadar yazılar yazıyorum.

Ülkemiz son bir kaç haftadır adeta diken üzerinde.

Hemen hergün ciğerlerimizi yakan şehit haberleri ile sarsılıyoruz.

Sosyal medya üzerinden adeta terörün belini kıracak paylaşımlar yapıyoruz.

Ancak kalvye kabadalığımız gerçekleri görmemizi engelliyor.

Dağlıca şehitlerimize ağlarken Iğdırdan gelen şehit haberleri hepimizi kahretti.

Terörün nedenlerinden çok;

Sosyal medyada radikal paylaşımlar toplumumuz ayrıştırmaya yönelik sözlerle dolu.

Sanırım bir dostumun bu paylaşımı aslında güne ışık tutacak en net paylaşım.

Ne olur oyuna gelmeyelim.

LÜTFEN OKUYUN VE DÜŞÜNÜN

1 Ağustos 2015i 2 Ağustosa bağlayan gece saat 03.00 sıralarında Ağrının Doğubeyazıt İlçesi Karabulak Jandarma Karakolu nizamiyesinde Mansur Cengiz ve Hakan Cebe isimli erler nöbetçidir. Traktöre bağladıkları römorktaki su tankının içine 2 ton patlayıcı yerleştiren teröristler bir intihar saldırısıyla karakolu havaya uçurmak için yaklaştıklarında Mansur ve Hakan dur ihtarında bulunurlar. Traktör durmayınca da ateş etmeye başlarlar. Ateşe rağmen karakolun yakınına kadar traktörle gelen teröristler içeri dalamayacaklarını anlayarak patlayıcıyı infilak ettirirler. Mansur da, Hakan da şehadet şerbetini içerler. Hakan Cebe Adıyamanlı, Mansur Cengiz ise Siirt İli Şirvan İlçesi Durankaya köyünden Kürt kökenli askerlerimizdir. Aşağıdaki cümleler Şirvanlı Şehit Mansurun babası Fadıl Cengize ait : "Oğlum ve arkadaşı müdahale etmese karakoldaki 40 asker şehit olurdu. Arkadaşları için kendilerini feda etmişler. Acımız tarif edilemez, canımız gitti. Tek tesellimiz var, şehit oldu. Biz de Elhamdülillah Müslümanız, şehitliğin ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve bunun için sevinçliyiz. İnşallah biz de onun yolunda gider ve şehit oluruz. Terör örgütüne şunu söylemek istiyorum: Bu, kesinlikle Kürtlük davası değil. Bir şehit babası olarak ben bir Kürdüm, babam ve annem Kürt. Annem Türkçe bilmiyor. Vatanını ve milletini seven, bu ülke için canımızı feda eden Kürdüz, hain Kürt değiliz. Bunların davasının ne olduğunu kendileri de bilmiyor. Bu vatan için gerekirse biz de ölürüz, çocuklarımız da ölür ama yeter ki biz bölünmeyelim ve bu devlet baki yaşasın." Fotoğraf, Şirvanın Durankaya köyünde şehidimizin cenaze merasiminden.

C Terörist askerleri öldürürken kimin Türk, kimin Kürt olduğuna bakmıyor, böyle bir davası da yok. Sırf Doğu kökenli diye işinde gücünde, sıradan vatandaşlarımıza saldırma niyeti taşıyan gafillere şunu sormak isterim :

Terörist; askere, polise kurşun sıkarken bize ne yaptırmayı amaçlıyor biliyor musunuz: Giresunda, Orduda fındık toplayıp ekmek parası peşinde koşan Urfalı, Siirtli mevsimlik işçilere saldırmamızı, Mahallemizdeki Diyarbakır Burma Kadayıfçısının cam-çerçevesini indirmemizi, Alt sokaktaki Adıyaman Çiğ Köftecisini basıp dağıtmamızı, Eminönünde sabah toplanarak günübirlik bir inşaat işi bulmayı uman Ağrılı, Muşlu işçileri sopalarla kovalamamızı. Düşmeyeceğiz vicdansız terör örgütünün bu tuzağına. Onların bu amacına hizmet etmeyeceğiz asla, aman ha ! Terörle, teröristle meşru güç kullanma yetkisi verdiğimiz Devlet yapacak mücadeleyi. Devletimize ve Milletimize vakar ve sükûnetimizle, teröre karşı yasal demokratik tepkilerimizle vereceğiz en büyük katkıyı. Mekanları Cenneti Firdevs olsun, aziz şehitlerimiz de bunu beklerdi bizden eminim.

Şehit Mansurumuzun kemiklerini sızlatmayın ve kendinize gelin !

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI