05/03/2021 4:20:35
  • 7.4771 TL
  • 9.0065 TL
  • 10.4281 TL
KOCAELİ

İpşiroğlu çifti için neden beklenildi?

03 Ocak 2021 Pazar - 16:00

İlimizin tanınmış ve çok sevilen isimlerinden biri olan Mehmet İpşiroğlu ve eşinin korona virüse yenik düşmesi, sevenlerini yasa boğdu.

 

Her zaman güler yüzü ile hafızlara kazınan Mehmet abi ve eşinin zamansız ölümü gerçekten üstünde çok düşünülmesi gereken bir konu.

 

Yaklaşık 10 yıl önce çok sevdiği kıymetli eşine böbreğini veren Mehmet İpşiroğlu, 14 Aralık günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını ve evde karantinada olduklarını belirtirken, herkesin belkide gözünden kaçan bir ayrıtıyı da paylaştı.

 

Mehmet İpşiroğlu, 10 yıl önce böbrek naklinden sonra eşini takip eden 'Nefroloji Uzmanı Dr. Serpil GÖRÇİN'in yönlendirmesi ile acil olarak hastaneye yatış yaptık.Şu an servsite rutin tedavimiz devam ediyor.Eşimle ilgili daha hassas tedavi yapılıyor' notu üzerinde gerçekten çok düşünülmesi gereken bir paylaşım.

 

Çünkü, Böbrek tutulumunun bu enfeksiyonda sık görüldüğünün tespit edildiğini söyleyen uzmanlar gelişebilecek akut böbrek hasarının, yaşam kaybı riski için bağımsız bir belirleyici olduğununda altını çizmelerine rağmen Covit-19 testleri pozitif çıkan İpşiroğlu çifti için neden ilimizdeki sağlık kuruluşları hemen harakete geçip hastanede tedavi altına almadı.

Neden, İpşiroğlu ailesinin İstanbul'daki böbrek nakli doktorunun uyarısı sonrası hasnaye yatırıldı.

4 günlük gecikmenin sebebi ne?

İpşiroğlu çiftinin böbrek nakli oldukları sağlık siteminde görünmüyor mu?

Neden Aile hekimi ya da Sağlık Müdürlüğü hemen harekete geçmedi.

Bunun mutlaka bir cevabı olmalı.

Bir kez daha İpşiroğlu ailesine sabırlar diliyorum.

Ancak bu sorularında mutlaka cevaplanmasını da kamuoyu adına bekliyorum.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI