17/01/2021 2:46:24
  • 7.4121 TL
  • 8.9931 TL
  • 10.1210 TL
KOCAELİ

Polisin işi çoraba kaldı...

27 Ocak 2019 Pazar - 16:38

AK Parti hükümetinin Polislerin sorunlarını biliyoruz, çok yakında çözeceğiz söylemlerinin üzerinden kaç bahar, kaç kış geçti.


Polisin dertleri ile kimse dertlenmedi.


Her 10 Nisan Polis bayramı öncesi havada uçuşan balonlardan bile vaz geçen siyasiler 10 Nisan'da diğer meslek gruplarına hak vermekten zam yapmaktan bile çekinmez oldu.


BAKAN AKAR'DAN MENSUPLARINA ÇÖZÜM...

Geçtiğimiz gün açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Emekli astsubaylarımızı hedef alan, onların özlük haklarını iyileştirmeyi amaçlayan bir çalışma içindeyiz. İnşallah bu konuyu da kısa süre içinde çözeceğiz." dedi.


BAKAN SOYLU RACON KESİYOR AMA...

Bilindiği üzere  İçişleri Bakanı Soylu,  polislere, "Uyuşturucu satıcısını gören güvenlik görevlisi ne yaparsa yapsın sorumluluğu bana ait" diye seslenmiş bu açıklaması kamuoyunda büyük yankı bulmuştu. Bakan Soylu'nun polisin özlük hakları konusunda pasif kalması ise polisler arasında ciddi eleştirilere yol açıyor.


POLİSİN İŞİ ÇORABA KALDI


Son yıllarda sıklıkla dile getirilen Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi. Tüm sorunlar çözüme kavuşmuşken( ! ) siyah çorap konusunu yönetmelikle halleden yetkililer küçük bir detayı atlamışa benziyor. Yönetmelikte siyah çorap zorunlu olurken çorap boyunun belirtilmemesi ileride çok ciddi sorunlara yol açabilir. Son yıllarda moda olan ayakkabı içine giyilen kısa çorap polisler arasında  da yaygınlaşırsa görüntü müdürleri kızdırabilir. Şimdiden uyarmak gerekir.


Yönetmeliğe göre;


Erkek ve kadın personelin görev kıyafetiyle siyah çorap giymesi zorunlu olacak.

Kadın personel, tören kıyafetinde etek giymesi halinde ten rengi, şeffaf ve parlamayan çorap giyebilecek.

Ha birde ünvan değişikliği yapıldı ki, kim düşündü ise vallahi bravo...


‘Sualtı grup amirliğinde görevli balık adam’ ifadesi, ‘kurbağa adam’ olarak değiştirildi.


Artık balık adam polislerimizin yerini,

Kurbağa adam polislerimiz aldı.


Daha ne isteyelim!

YORUMLAR

  • Toplam 2 yorum

Balık mı kurbağa mı

Yazan: UB

Balık adam tazminatını vermeyecekler çünkü yönetmelikte kutbağa adam diye bir kavram yok

1 Beğendim
0 Beğenmedim

Bıyık

Yazan: Sinan köreken

Yeni yönetmeliğe göre resmi çalışırken belirtilen ölçüler şartı ile bıyık bırakmak serbest ancak birim amirinin izni ile diyor ilçe emniyet müdür yardımcısına durumu sözlü olarak ilettiğimde il emniyet müdürünün konuya sıcak bakmadığını siyasi sim****e dönüşeceğini belirterek izin vermediğini söyledi yönetmeliğe rağmen hakkımı kullanamıyorum

1 Beğendim
0 Beğenmedim

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI