• 7.6883 TL
  • 8.9572 TL
  • 9.7927 TL
KOCAELİ 28°

Eğitim Öğretim ve Virüslü Günler

15 Eylül 2020 Salı - 00:00

2020 Mart itibariyle eğitim öğretime ara verilmiş,uzaktan eğitim ile öğrencilere bilgiler aktarılmaya çalışmıştı.

 

Umudumuz yazın yok olacağına inandığımız covid 19 virüsünün yeni dönemi etkilemeyeceği yönündeydi. Ancak işler böyle yürümedi.Virüs yok olmadı hatta azalmadı bile .Mecburen öğrenciler uzaktan eğitime devam ediyor. 1. ve 12. sınıflar hariç.Onlar 21 Eylül'de okula başlayacaklar.

 


--Ne kadar etkin bir eğitim uzaktan eğitim tartışılır.Okul gibi olması mümkün değil. Ama kötünün iyisi olarak çocuklarımızı koruyarak eğitimine de bir şekilde devam ediyoruz. Bu sene böyle mi geçer bilemiyoruz.Belki de bu sene eğitim öğretime 1 yıl ara verilmeliydi.Seneye öyle ya da böyle bir aşı bulunur ya da bağışıklık kazanılırdı.Tabi ki tüm planlamalarda denge bozulur ancak virüs var oldukça da yeterli eğitim alamıyor çocuklar.

 


Bir çok önlem alındı okullarda.Dezenfektanlar,maskeler,sosyal mesafeye uygun sıralar hepsi çocuklarımızın eğitim hayatı için düzenlendi.Gerekirse yarı zamanlı yüz yüze eğitim diğer zaman da ise uzaktan eğitim.


Ne kadar da özledik değil mi virüsten önceki hayatımızı? Çocuklar okulun kıymetini çok daha iyi anladı.


İşte okuyarak gelişicez ve değişicez.Virüsleri yok eden ilaçları,koruyucu aşıları okuyan sizler bulacaksınız.


En kısa sürede sosyal hayatımız tekrar normale döner ve çocuklarımız arkadaşlarına,okullarına ve öğretmenlerine kavuşur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI