• 7.8671 TL
  • 9.4178 TL
  • 10.5156 TL
KOCAELİ 10°

İnternet Alışveriş Siteleri

20 Ekim 2020 Salı - 16:41

İnternet hayatımıza girmiş en büyük nimetlerden biri.Ancak bir o kadar da başımıza sorun açabiliyor. Herkesin elindeki cep telefonundan bile kolayca girebildiği internet ,özellikle alışveriş dünyasının da parlayan yıldızı oldu.Aklınıza gelen her şey neredeyse satılabiliyor.Hatta son zamanlarda 2. el giyim,mobilya gibi eşyalar da farklı siteler üzerinden alınıp satılabiliyor.

 


Burada en çok dikkat edilmesi gereken şey dolandırılmadan alışveriş yapabilmek. Bilinen bazı siteler var güvenilir ve daima size olası bir aksilik olduğunda  garanti veren sözüm bunların dışında olan alışveriş sitelerine. Açıp okuyun şikayet sitelerini, çoğu alışveriş yapıp mağdur olan,ürünü yanlış gelen,değişim olmayan,para  iadesi yapılmayan mağdur vatandaş dolu. Kandırılmak insana mahsun bir duygu inanıyoruz herşeye ancak araştırmadan etmeden körü körüne bir şeyler almak da biraz dikkatsizlik. Ayrıca bu tarz yerlerde kart bilgileriniz de alınıp kötü amaç için kullanılabilir.

 


Mesela içtiği çayla yuttuğu hapla ya da taktığı korse ile fit olan 20 kg veren kimse yok.Zaten böyle birşey olsa o firma trilyoner olurdu ve dünyada ün salardı. Bu sadece örneklerden biri.Bu firmalar da vur kaç yapan çok farklı sektör var. Ayakkabı yerine kutuya patlican koyup yollayan firma var.Bunları düşünerek hareket etmek gerek.Tabi her geçen gün mantar gibi üreyen firmaların reklam spotları da enteresan. Ünlü yüzlerin reklamında yer aldığı bir çok firma var. Peki bu ürünler ne kadar doğru ne kadar etkili? Siz o bilinen sanatçı ya da tanınmış kişiye güveniyorsunuz oysa o kişi sadece reklam için aldığı ücretle ilgileniyor. Bu çok yanlış olsa da yapılıyor malesef.

 


Kısacası alışveriş de dikkat edilmesi ilk ve en önemli şey güvenilir ve bilinen bir site olması. İade ve değişim hakkınızın bulunması.Bilinmedik marka ve sitelerden alışveriş yapmayın hatta mağdur olduğunuz bu tarz firma ve siteleri  ifşa edin.

 


Özellikle şu coronalı günlerde en çok alışverişin yapıldığı bu sitelere dikkatle yaklaşmanızı nacizane öneririm.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI