05/03/2021 3:37:44
  • 7.4771 TL
  • 9.0065 TL
  • 10.4281 TL
KOCAELİ

Vahşilik İnsanlığı Öldürdü

20 Ocak 2021 Çarşamba - 19:18

Dünya yaşlandıkça,teknoloji gelişti,değişimler gerçekleşti,tıp ve bilim dünyası gelişti. Gel gelelim insani duygular  tam ters orantıda gidiyor. 

Her geçen gün vahşet haberi alıyoruz.

Nasıl mı?

 


Gayrimeşru hamile kalıp da doğuran sonra da o minicik bedenine aldırış etmeden insani duygularının olmadığı bazı adına anne baba bile diyemeyeceğimiz şahıslar evlat katili oluyor. Ya da çocuğunu darp eden ebeveynler  ya da  çocuklara tecavüz eden kirli insanlar .Hepsi içimizde yaşıyor biliyor musunuz?

Biz onları görüyoruz belki onlarla selamlaşıyor,ya da bir kahve içiyoruz.

Hatta ailece görüşüyor bile olabiliriz.

En ufak bir şüphe bile en az bir canı kurtarmaktır biliyor musunuz?
Çaresiz çocuklar.Korumasız bebekler. Size muhtaç en küçük insan bedenleri. Emanet yani onlar bize .


Kadın cinayetlerine ne demeli?

Toplumda kadının ikinci plana atıldığı algısı var oldukça kadına şiddet bitmeyecek.

Bunun kültür ya da okumakla da bir ilgisi yok .Çünkü bir profesör bile eşine şiddet uygulayabilir. Çağ atlıyoruz dedikçe sanki aşağı düşüyoruz.

Teknoloji uzay çağına geçti denildikçe insanlar ruhlarını,insani duygularını kaybediyor. Şiddet vahşete dönmüş durumda.


Bir de zavallı hayvanlar var. 

Sosyal medyada ya da yazılı veya görüntülü basında  yer alan öldürülmüş veya işkence yapılmış,uzuvları koparılmış hayvan haberi duymadığımız bir gün geçmez oldu. Bu nasıl bir vahşettir nasıl bir caniliktir.Ben oldum bittim hep karşıydım horoz dövüşlerine,deve güreşlerine,avcılık adı altında canlı öldürülmesine.

 

Yine sahiplenilen hayvanların sıkılınca sokağa atılmasına,eskiden kedi köpeklerin mahallelerde zehirlenmesine hep karşı oldum,hep içim acıdı. Hele en derinden üzüldüğüm bir şey vardı ki o da sokakta köpek dövüştüren zavallı insanlardı. Ama ben köpeklere üzüldüm bunun altını çizelim yanlış anlaşılmasın.

 

Çok rastladım.Pitbul cinsi köpeği olup da sokakta yaşayan herhangi bir köpeğe saldır komutu verdiğini ve bundan zevk aldığını gördüm.

 

Yine sırf sadistçe zevkleri için sokaktaki kedinin ayaklarını kestiklerini,bir eşşeğin ağzının bağlanıp bırakıldığını ve bir ördeğe tecavüz edildiğini. Nasıl bir varlıktır sizce bunları yapan? Çaresiz ve size karşı güçsüz olan canlılara işkence kimler yapar? Tabi ki ruh sağlığı bozuk olanlar bunu biliyoruz.Ancak buna dur demek için kolları bayağı sıvamak lazım artık.


Tecavüz,cinayet,sadizm .Şu an toplumda hepsi var. Yok olmak yerine çoğalarak devam ediyor. Artık birileri bir şey yapmalı...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI