• 7.3388 TL
  • 8.6850 TL
  • 9.6054 TL
KOCAELİ 29°

Yeni Dünya Düzeni

09 Temmuz 2020 Perşembe - 12:00


Corona virüsün ortaya çıkmasıyla birlikte,bilim adamları,medyumlar,astrologlar yeni dünya düzeni diye bir çağın başlamasını dile getirdiler.Hayatın rutin anlayıştan çıkıp film karesine dönüşmesi gibi bir şey bu.

 


Yeni düzende betonlaşma çok ağaçlı alanlar az olduğu için kıtlık,su sıkıntıları yaşanacağı,benzer virüs çeşitlerinin ortaya çıkacağından bahsediliyor. Küresel ısınma da bunun en büyük etkeni tabi. Yine insan gücünden ziyade metalik güçler ve teknolojik gelişimden bahsediliyor. Yani yapay zeka ve robotlar. Yine uzaya yolculuktan hatta yeni gezegen bulup koloni kurmak gibi çılgın gelen düşüncelerde paylaşılıyor.

 


Eğitim sisteminden sağlık sistemine değişiklikler olacağı da en önemli konulardan. Ekonomik sistemde yeni bir çağın başlayacağı hatta metalik tek birim para kullanılacağı da ileriye yönelik olasılıklar arasında.

 


Yiyeceklerin tarımda sıkıntıdan dolayı üretimi olamayacağı için yapay gıdaların yapılacağı düşünülen yeni düzen sisteminden biri.Yine insanlara chip takılacağı ve nüfus kağıdında yer alan bireysel bilgilerimize artık bu chipler üzerinden ulaşılabilineceği de söylemler arasında.

 


Kısaca bakıldığında bir mekanikleşme söz konusu.Duygular arka plana atılıyor ve robotik bir yapay yaşam projesi çizilip üretiliyor. Belki de bu söylemlerin ortaya çıkması algı oluşturmak ve bazı görünmeyen güçlerin bu sisteme geçiş için kurguladığı bir oyun.

 


Bunların olduğunu var sayarsak,hemen hemen insana çok da ihtiyaç kalmıyor. Doğurganlık ve bu sistemdeki düğmelere parmak basması dışında.

 


Yani öyle ya da böyle insanoğlu kendi geleceğini tehlike altına alıyor. Yeşil ile mavinin karışımı güzel dünyayı grileştirerek yeni oluşumlar aramak,mekanik çözümler üretmek için çaba sarf etmek yerine,doğanın dengesini bozmasak,yeşil alanları çoğaltsak ve ekolojik dengeyi parçalamasak daha güzel olmaz mı? Geçmişimizde aradığımız ve özlediğimiz o doğal,saf ve temiz insan ilişkileri,sevgi nerede? Her geçen gün daha da insani duygularımızı kaybederek bu çöp öğütme makinesine hızla yaklaşıyoruz.

 


Geçmiş ile gelecek senaryosu.

 

Sizce hangisi daha yaşanabilir bir dünya?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI