• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Ne Çabuk Geçiyor Zaman...

02 Mart 2018 Cuma - 19:34
Geçtiğimiz yılın Nisan ayında;

www.kocaeligazete.com ailesi olarak 8.yaşımızı kutlarken Kocaeli Sokak Dergimizin ilk sayısını da sizlerle buluşturmanın heyecanını yaşamıştık.


 İlkler hep özeldir.


 İşte bu yüzden Kocaeli Sokak Dergisinin ilk sayısını hazırlarken o kadar çok heyecanlanmıştık ki, tarif edemem.

 O günden bugüne tam 11 sayı geride kaldı.  Bugün elinize alıp okuduğunuz Kocaeli Sokak 12.sayısı ile karşınızda.  Günden güne büyüyen, kent kamuoyunda çok ayrı bir yer edinen Kocaeli Sokak yeni hedeflerle kentte iz bırakmaya devam edecek.


Nisan ayı ortalarında Kocaeli Sokak Dergisi’nin 1.yaşını kutlayacağız.


Adettendir ya, yaş günlerinde pasta kesilir,şatafatlı kutlamalar yapılır. Bizim adımız Sokak olduğuna göre kutlamamızdaelbette sizlerle birlikte sokakta olacak.

Yine adettendir, gazete veya dergilerin kuruluş yıldönümleri için özel ilanlar verilir.  Kimseyi bu konuda yönlendirmek istemem ama, verilen bu tür ilanların geliri ile ilgili farklı bir planımız var. Onu konuyu da 1.yaş günümüze özel çıkaracağımız Kocaeli Sokak Dergisi’nde açıklayacağım.

 Şimdi gelelim bu sayımızda neler var?


 72 numaralı Üsküdar Vapuru…


 Bugün hala kaç kişinin hayatını kaybettiği belli olmayan o büyük deniz faciasının üzerinden tam 60 yıl geçti. Sevgili Özer Altan’ın büyük desteği ile hazırladığımız ‘DİNMEYEN ACI’ haberimizde ayrıca ve o gün tesadüfen hayatta kalan ama 2 kız kardeşini o vapur faciasında kaybeden Özcan Solak’ın yaşadıklarını oğlu Korcan Murat Solak’ın anlattıklarını sizlere sunuyoruz.


 Kapak fotoğrafında yer alan Mehmet Can’ın ‘Mehmetin Steakhause’ hayat hikayesinden kesitlere yer verdik. Yoksul bir ailenin çocuğu olan Mehmet Can, soğuk bir kış günü kendisini tepeden tırnağa giydiren bir hayırseverin yaptığını hiç unutmamış Şimdi Gölcük’te işlettiği ve adeta sosyal medya fenomeni haline gelen ‘MehmET’im SteakHause’ markasını hafızalara kazıyan Mehmet Can, ile bir gün yolunuz kesiştiğinde ne kadar kocaman yürekli bir insan olduğuna şahit olacaksınız.


Biz sizi şimdiden tanıştıralım istedik.


 Yüzünden hiç eksik etmediği tebessü-me rağmen bir çok insanın zorlanacağı büyük işleri başarı ile gerçekleştiren Bahar Hanımın başarı hikayesini,


 Duruşu, üslubu, ses tonu ile fark yaratan,tesadüflerle başlayan spikerlik günlerindenbugün TRT Spor’un vaz geçilmezi haline gelenErdoğan Arıkan ile gerçekleştirdiğimiz sohbetin ayrıntılarını,

 Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin 22-25 Şubat tarihlerinde İnterteks Fuar alanında gerçekleştirdikleri Trabzon günlerini,

Çok özelsporcumuz Şevval’in Türkiye şampiyonluğunu,ve bir birinden ilginç bilgilerle dopdolu birdergi hazırladık sizlere.

Umarım beğenirsiniz.

Sevgi ile kalın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI