• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 31°

Aramızda emre itaatsizlik edenmi var ….

12 Ekim 2016 Çarşamba - 00:09

Malumunuz yaşadığımız coğrafya sahip olduğuz sürece bedel ödememizi gerektirecek kadar kıymetli  , biz rehavete kapılsak bile elin gavuru hiç disiplinini bozmuyor  , Türk Milletinin ve İslam Ümmetinin birlik ve huzurunu bozmak adına yapacağından ve hainliğinden geri durmuyor.


Emperyalizmin ve haçlı ruhunun asya kıtasında istediği gibi cirit atamamasının nedeni  , mazlum milletlerin umudu , Turan Devletleri soydaşımız Türk Cumhuriyetlerininde gözü kulağı olan Atatürk Türkiyesi beklide bu coğrafyada dimdik ayakta kalan son Ulus Devleti.


Bunun içindir ki içerden damat feritler , fetulla gülenler ki  “ Allah Güldürmesin” , dışarıdan silahlı bölücü alfabetik hain örgütlerle birlikte bu kaleyi içeriden ve dışarıdan yıpratmak için ellerinden geleni birleştirip zehirli ikram olarak milletimize sunuyorlar.


Tüm bulara karşı kalenin burçları zarar gördükçe , ellerini güçlerini ve dualarını birleştiren necip Türk Milletinin Vatanperver evlatları kah can vererek , kah kan vererek , kah dua ederek kaleyi savunmaya devam ediyor.


Geçenlerde Milli Birlik beraberlik için yüz yılı aşkın hizmet eden yüzbeş yıllık çınar Türk Ocaklarımızın hizmetleri takdire şayan şubesi Turhaldan , şube başkanımız Alparslan Çelik tarafından  , Milli Birlik ve beraberlikle ilgili söyleşiye davet edildim , davete icabet elbet sünnettir diyerek kabul ettim ama , kendi ilçesinde zaten birlik ve beraberliği sağlamış olan Anadolunun münevver insanlarına ne anlatabilirim ki diye düşünmeye başladım.


Belkide bir konuşmacı için en zor şey , anlatacağınız her şeyi bilenlere anlatmaya çalışmak olsa gerek ….


Önce kendime anlatmaya karar verdim , Milli Birlik nasıl olur önce ben öğrenmeliydim.


Gazzenin umudu , Kıbrısın Musulun Kerküğün Karabağın Kelbecerin Doğu Türkistanın Kırımın İrandaki kırkmilyon , dünyadaki 400 milyon Türkün , Birbuçuk Milyar müslümanın velhasıl kübaya kadar Atatürk’ün heykelini diken mazlum milletlerin umudu Türkiye Cumhuriyeti güçlü olmak , umut edenlerin umudu olmak zorundaydı !!!

Güçlü olmalı , bunun içinde Milli Birlik ve Milli Beraberlik içinde olmalıydı …


AMA NASIL !
Aslında düşününce çok kolay geldi bana ve gerekli malzemeleri yemek tarifi gibi sıralamaya başladım.
•    Yaradılanı yaradandan ötürü seversek olurdu
•    Tahammül edersek olurdu
•    Hoşgörür isek olurdu
•    Eşit davranır isek olurdu
•    Adaletli olursak olurdu
Çok uzatmayayım yukarıdakilerin hiçbirine itiraz edebilecek bir “insan” düşünemiyorum , inanan inanmayan herkesin altına imza atacağı şeylerdi bunlar !!!

Zaten her Cuma namazında hoca efendi o ayeti telafuz etmiyormu “Allah Adaleti iyiliği emrediyor” diye , o halde ve her halde , neden formalite göstermelik sembolik birlik ve beraberlikler yerine et ile tırnak gibi olamıyoruz .


Yoksa aramızda EMRE İTAATSİZLİK EDENLER mi var !
•    Mülk Allah’ın değilmi
•    Mutlak Güç Allah değilmi,
•    İnananı inanmayanı , iktidarı muhalifi , zenciyi sarışını yaratan Allah değilmi
•    Can bile bedende kiracı değilmi !!!

O yaratıp tahammül ediyorsa , rahmetini ve nimetini kendine iman etmeyenlerden dahi esirgemiyorsa ,  bizim yok etmeye , yok saymaya , sindirmeye , adaletsizlik yapmaya ne hakkımız var.


Malum cemaat niye helak oldu “ÇOK AH ALDILAR” değilmi !


E o zaman madem biz ah almayalım ,  bu kadar kolaysa bir olalım , iri olalım , diri olalım , güçlü olalım , umut olalım !
Madem ülkemizin yüzde doksanı “hala” Müslümanken Allah’ın emirlerini yerine getirelim.
Medineli müminler Mekkeli kardeşlerine kapılarını , sofralarını , kalplerini açmamışlarmıydı , bizde açalım birbirimize kalplerimizi hem hiçbirimiz hicret etmiş bile sayılmayız , herkes ev sahibi ilen kimseye kiracı gibi öteki gibi davranmayalım , bunu kan davası gibi evlatlarımıza taşımayalım !!!
Vallahi kızmayın muhteremler , söylediğiyle yaptığı alakasız bazı siyasiler , bazı ilahiyatçılar ve bazı öğretmenler yüzünden geldik bu hale , onlar ahirette ne hale gelir yüce mevlam bilir , biz Allah rızası için kendimize gelelim.
Bu alemin bize ihtiyacı var !
Kurulu haçlı düzeninin sofrasını darmadağın edecek TATAR RAMAZAN ruhu bizde var
aynı Atatürk gibi , hala Atatürk gibi , hamdolsun Atatürk gibi

selam ve dua ile , amin.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI