• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 34°

CHP ve Muharrem İnce Hakkında!

01 Ağustos 2018 Çarşamba - 10:21

Cumhuriyet Halk Partisi, partiyi idare edenler ve idare etmeye talip olanlar hakkında! Bende birkaç kelam etmek istiyorum.


Her ne kadar Cumhuriyet Halk Partili olmasam da, Ana muhalefet partimiz olan…
Türk siyasi hayatındaki yeri, konumu ve politik dengeler açısından varlığının çok önemli olduğunu düşündüğüm Cumhuriyet Halk partisinde olan her şey, herkes gibi beni de ilgilendiriyor!

 İktidarda olamamalarının nedenini! toplumda karşılık bulacak sürükleyici bir liderleri olmadığına bağlayarak, yine hata yapıyorlar!


Sorunun lider eksikliği değil de! yöntemsel yanlışlıklar olduğunu dünyanın en iyi siyasi liderinin dahi bu yöntemler ile başarılı olamayacağını kabullenmiyorlar.


Söylemleri bölücü örgütlerin siyasi sözcülerinden daha keskin, halktan ve ülke gerçeklerinden kopuk, partiye ve halka faydası olmayan “milli ve manevi değerlerle problemi olan” bir avuç marjinalin, Atatürk’ün kurduğu partide siyaset yapmasına müsaade ederek! özgürlük ve demokrasi örneği sergilediklerini düşünüyorlar!

Ve böylece; büyük halk kitlelerin oy vermemesine sebebiyet veriyorlar!


Partilerinin altyapısını oluşturan gençlere, kadınlara, işçilere, işsizlere, parti dışında ki sivil toplum kuruluşu ve derneklere, harcamaları gereken enerjiyi “eski tüfek elit abiler ve onların fantastik söylemleri ile” ziyan ediyorlar.


Nasıl oluyor bilemiyorum ama! değişime, gelişime, öz eleştiriye ve parti içi demokrasiye en yatkın bu yapıyı bir türlü kurumsallaştıramıyorlar.


Nasıl oluyor bilemiyorum ama! İçlerinden geldikleri halkın içine yeterince girmiyorlar!
Ben 42 yaşındayım kendimi bildim bileli CHP çıkış yolu arıyor.
Tam olacak gibi oluyor, ama yine ilk adımı yanlış atıyorlar!
Ulu orta didişiyorlar!
El aleme malzeme oluyorlar!
Buna da parti içi demokrasi diyorlar!

Kendilerinden umutlanmak isteyenlerin umutlarını kırıyorlar!


Sanki kazanmak için değil de, sadece siyaset yapmak için, muhalefet yapmak için siyaset yapıyorlar!
Siz hiç! parti içi sorunları kanal kanal gezip dillendiren, genel merkeze gidip eline tutuşturulan mikrofon ile partisini yerden yere vuran bir Ak Partiliye şahit oldunuz mu?

Siz hiç televizyonlarda kafasına göre Milletvekili veya Belediye Başkan adayı olacağını söyleyen bir Ak partiliye şahit oldunuz mu?


Hali hazırda ki Belediye Başkanları dahi söyleyemez!
Emin olun Ak partide parti içi rekabet, kıskançlık ve koltuk mücadelesi her partidekinden yüz kat daha fazladır!

Ama! parti içi disiplin ve otoriteleri var!


Yanlış uygulamalara bile, doğru yöntemler ile başladıkları için oluşan zarardan yaptıkları telafisi olmayan büyük hatalardan dahi siyaseten kazanç elde ediyorlar!


Gelelim yıllardır Milletvekili olarak beğeni ile takip ettiğim, meclis konuşmalarını hayranlık ile izlediğim, genel başkanlığa adaylık konuşması ve Cumhurbaşkanlığına adaylığı açıklandığı esnada parti rozetini çıkartarak Allah’ın izni Milletimin desteği ile herkesin Cumhurbaşkanı olacağım diyen, ön yargıları alt üst eden sayın Muharrem İnce’ye!


Adaylığı sürerken kesinlikle partisinin Genel Başkanlığına aday olmayacağını belirtmesine rağmen!
Hiç bir parti genel başkanının kendi rakibini aday göstermeyeceğini, genel başkanı Kılıçdaroğlu’ nun çok büyük bir hoş görü ve öz güvene sahip olduğunu söylemesine rağmen!
Seçimden hemen sonra benim Talebim değil Ama! şayet teşkilatlar isterse! önümüzde yürü derse! Yürürüm!
Ben partimden çok oy aldım!
Genel Başkanıma karşı aday olmam ama! O aday olmazsa aday olurum!

Sokak ne diyorsa o!


Daha halk tabiriyle istemem yan cebime koy, herro da olur merro da olur tarzı söylemler, yıllarca alıştığımız, ne istediğini bilen ve her sözünün arkasında duran Muharrem İnce'ye puan kaybettirdiğini düşünüyorum.
Hali hazırda parti içi kavgaları büyük bir zevk ile ekranlara taşıyan Ahaber ve Ak partinin, hazırda beklediğini!

Olası CHP kongresi tamamlanır tamamlanmaz yerel seçimlerin teknik olarak en yakın tarihte yapılması için gerekli adımları atacağını!


Kendisini tüm delegelere kabul ettirmenin yollarını aramak yerine Genel Başkanını devirerek “kendinden öncekiler gibi” Genel Başkan olmasının sadece Ak partiye yarayacağını düşünüyorum.
Yani demem o ki bu yöntemle sadece Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı değişir! Partinin oyu ve kazanacağı belediye sayısı değişmez!
Hatta azalır!
Sayın Muharrem İnce keşke biraz sabırlı olup yerel seçimlerin yapılmasını bekleseydi.
Ne diyeyim, bir olası lider adayı daha kendini göz göre göre heba ediyor Vatan Sağ olsun.

Anlaşılan o ki, sıkılıp bırakacakları zamana kadar, Başkanlık, meclis çoğunluğu, iktidar ve belediyeler Ak partide olacak.


Onlar da Rakipleri olmadığı için haklı olarak! her istediklerini, istedikleri zaman, istedikleri kadar, istedikleri yerde ve istedikleri kişiler ile yapmaya devam edecekler.
Biz ötekiler de olup biteni uzaktan izlemeye devam edeceğiz.
Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI