• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 31°

Gözünüz Aydın!

18 Haziran 2020 Perşembe - 10:16

Atanmışlar ve seçilmişler hakkında fikirlerimi onlar görevde iken değil de! Ya görevi devrettiklerinde ya da tayin olup gittiklerinde söylemeyi yeğlerim.
Yeğlerim ama! Sık sık eleştiri yazıları yazdığımdan olsa gerek!
Sevdiklerim ve yönetim anlayışlarını beğendiklerim hakkında bile, hak ettikleri övgüleri içeren güzel yazılar bir türlü yazamadım.
Ama bu sefer daha önce 4 kez niyetlendiğim yazımı tamamlayacağım.
Ve hazır kalemi elime almışken de ilk önce…

 


***
Haklarında defalarca teşekkürlerimi ve duygularımı yazmayı düşündüğüm ve yazamadığım Kocaeli eski valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na, Eski Körfez Kaymakamımız şimdi İstanbul vali yardımcısı olan Hasan Hüseyin Can’a ve Eski İzmit Kaymakamımız Ersin Emiroğlu’na ve eski Gölcük kaymakamımız Mustafa Altıntaş’a onları tanımaktan duyduğum mutluluğu buradan ifade etmek isterim.
İnanın!
Hasan Basri Güzeloğlu ve Hasan Hüseyin Can valilerimiz ile Ersin Emiroğlu ve Mustafa Altıntaş kaymakamlarımızın tayinlerini duyduğumda bu şehrin siyasi, sosyal hayatında var olan biri olarak ilk tepkim.
Yapma be! Keşke gitmeselerdi şeklinde olmuştur.
Her biri insanı merkeze alan, şehrin tüm sorunlarına kısıtlı “hatta yok sayılabilecek” bütçelerine rağmen müdahil olan, halkçı, vatanperver, kolay ulaşılabilen, adil, yolda bile karşılaşabileceğiniz, herkese eşit mesafede yaklaşan, tarafsız ve en önemlisi güler yüzlü DEVLET ADAMLARI idi.
Tıpkı bu gün Aydın’a uğurladığımız Kocaeli valimiz Hüseyin Aksoy gibi.
Güle güle Hüseyin Aksoy Valim sizde bir hakkımız varsa helal olsun, sizde hakkınızı helal edin, sizi tanımaktan onur duydum.
İnşallah günün birinde sizi tekrar görme elinizi sıkma ve şehrimize kattıklarınız için teşekkür etme imkanım olur.
Biz burada sizi hüzünle yolcu ederken Aydın ilimizin…
Tecrübeli, ilkeli, güler yüzlü, sonuç odaklı ve İnsancıl bir bürokrat kazandığını…
Görev yaptığı 3 yıl gibi kısa bir zaman zarfında bu şehirden gönülleri fethederek ayrıldığını belirtmek isterim, yolu ve bahtı açık olsun.
Aydınlıların da gözü Aydın olsun.
Selam ve dua ile.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI