• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Lütfen huzurumuzu bozmayın!

29 Ağustos 2018 Çarşamba - 12:00

Bütçesi ve personel sayısı bakımından pek çok Bakanlıktan geride olmayan Kocaeli Büyükşehir Belediyemizi ve ilçelerimizi yakından ilgilendiren yerel seçimlere sayılı günler kaldı.

Sanayisi, turizm potansiyeli, İstanbul- Ankara- Bursa gibi önemli şehirlere yakınlığı, bütçesi ve her ilçesinin ayrı bir cazibe merkezi oluşu, nüfusu gün geçtikçe artan şehrimizin, siyaseten önemini daha da arttırıyor.

Ve bahse konu olan seçimler yaklaştıkça, bu önemli şehri yönetmek isteyenlerin mücadelesi de gittikçe kızışıyor.

Kast ettiğim mücadele adaylar belirlendikten sonra partilerin yapacağı mücadele değil!

Kast ettiğim mücadele tüm belediye başkanlıklarını elinde bulunduran Ak partinin hali hazırda ki belediye başkanları ile onların yerine geçmek isteyen diğer Ak partili adaylar arasında yaşanmaya başlayan mücadele.

Yerel ve genel seçimlerde halkımızın partiye veya adaylara değil de! Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına oy veriyor olması, parti içi mücadeleyi kazanacak kişinin belediye başkanlığını da kazanması anlamına geldiğinden mücadelenin önemi daha da artıyor.

Bu nedenlerden dolayı, Ak partili tanıdıklarımız şimdiden! kendi adaylarına yer açmak için, var olan belediye başkanlarının yapmaması gereken “kanunlara ve toplum vicdanına aykırı” geçmiş uygulamaları ve tasarrufları hakkında bilgi vermeye başladı bile.

Buradan parti içi rekabet adına bilenen, Ak partili tanıdıklarıma seslenmek istiyorum.
Bana göre akla hayale yatkın, yenilir yutulur ve hiç şaşırtmayan iddiaları seslendirmek, size hiçbir şey kazandırmaz.
Parti içi mücadelenizin olmadığı dönemlerde yaşanan, basın tarafından dillendirdiği halde, kamuoyunda vicdanlarda bile pek karşılık bulmayan, üstü örtülen, unutturulan bu olayları pişirip gündeme getirmek hiç hoş değil.

O zaman duymazdan geldiğiniz ve bizim muhteremlere iftira ediyorsunuz tavırlarınızdan sonra olası saldırgan ve mal bulmuş Mağribi tavırlarınız ciddiyetinizi ve saygınlığınızı azaltır.

Unutmayın ki sizler dava arkadaşsınız!
Yarın seçimlerden sonra yine kucaklaşıp yüz yüze bakacak, bu şehri birlikte yöneteceksiniz!

İştahla anlatmaya başladığınız ve hiç şaşırmadan dinlediğimiz! Zevk-ü sefa içerisinde yapılan müzikli doğa yürüyüşleri, kayırılan vakıf ve dernekler, imar kıyakları, marinadaki yatlar-hava taşıtları, mahdumların diğer büyükşehirlerde ki büyük ticari faaliyetleri, işe alımlar ve atamalarda ki adaletsiz uygulamalar, verilen ihaleler ile ihya edilen tanıdıklar ve bazı soyadlarının maddi ve menkul değerlerinde ki artışlar ve aşırı hemşehricilik iddialarından bahsetmeniz bizi hiç ilgilendirmiyor.

Yeni ve ilginç ne anlatırsanız anlatın en fazla eeeee deriz!
Dudaklarımızı uçuklatacak iddia daha anasından doğmadı değil de!, dudaklarımız da uçuklayacak yer kalmadı! Desek daha doğru olur.
24 haziran da ki son seçimlerde alınan parti oyları Büyükşehir ve ilçeler bazında değerlendirildiğinde, 12 ilçeyi ve Büyükşehir Belediyesini tekrar Ak partinin kazanacağı “büyük bir sürpriz olmazsa” matematiksel olarak bir gerçek.

Kendimce bir yerel yönetimler mağduru olarak, belediye başkanı olarak kimi seçerseniz seçin! benim mağduriyetlerim açısından hiçbir şey değişmeyeceğini zaten biliyorum.

Ne doğduğum şehir ne de mezun olduğum lise mağduriyetlerimin çözümüne çare olmuyor!
Ayrıca; gelen gideni çok aratır, mağduriyetlerimin üzerine yeni mağduriyetler eklenir diye de ilave endişeler taşıyorum.

Onun için ben şahsen, var olan başkanların devamından tarafım!

En azından eski yerel yöneticilerin doymuşluk oranı ve tecrübesi yeni olacaklara göre daha yüksektir.
Kocaeli’nin tamamı zaten sizin, bence aranızda anlaşın var olan düzeni ve huzurumuzu lütfen bozmayın.
Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI