• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 34°

Sadece öğrencilere özel ….

01 Mart 2017 Çarşamba - 10:30

Bu coğrafyadaki, temelleri en güçlü devlet, Ziya Gökalp’ten Yusuf Akçura’ya kadar doğu ve batı medeniyetini kavramış olan pek çok Milliyetçi Aydının “Türk Kültürü ve bilinci” fikirleri etrafında inşa edilmesine katkı sağladığı Türkiye Cumhuriyeti devletidir.


Yani bizim devletimiz.


Devletimizin kuruluşuna fikir önderliği eden , emek harcayan bu aydınlar Türk Ocaklarımızın’da kurucularındandır.

Maalesef yaklaşık yarım asırdır aydın üretme konusunda kısırlaştık , durağanlık içine girdik.


Meydan çoğunlukla , fikirleri yerli ve milli olmayan , amacı millete hizmet yerine milletini yönlendirmekle görevli, bir kısım aydın görünümlü siyasetçiye kaldı.


Şahsım adına bizi bu durağanlıktan kurtaracak fikir adamlarının yine Türk milliyetçisi gençler arasından çıkacağı kanaatindeyim.


Evet benim gibi herkesin muhakkak bir kanaati vardır , vardır da bu kanaatlerin gerçekleşmesi için kanaat sahipleri konuşmaktan ve yazmaktan daha başka şeyler yapmalı demek istiyorum , ve müsaadenizle dedim.


Yani fikir adamlarının yetişmesi için zikir adamlarına da ihtiyaç var. akıl veren kadar biriken akılları kullananlara da ihtiyaç var.


Bende bir Türk Ocağı hizmetkarı olarak, bu Aydın kadronun şimdiden keşfedilip, geleceğin Ziya Gökalp'lerine, Yusuf Akçura'larına, Hüseyin Nihal Atsız'larına ilk kıvılcımı çakmak için sürekli yeni yöntemler deneme taraftarıyım.


Sizlere Kocaeli Türk Ocağının “ya tutarsa” diye düşündüğümüz yeni bir hayırlı hizmetinden , yeni bir yönteminden daha bahsedip , özellikle akademik tahsil yapan üniversite öğrencilerimize açık davette bulunmak istiyorum.


Genel Milliyetçilik kuramları, dünden bugüne Türkçülük Fikirleri, Türkçülüğün Çağdaş ideolojiler arasındaki yeri , Türkçülük Fikrinin bugünkü sorunları ve bölgemizde oynanan oyunlara karşı geliştirilebilecek Türkçü yöntemler gibi konular işleneceği 7 haftalık bir müfredat hazırladık , konferans panel gibi değil , bir nevi atölye çalışması gibi .


Tartışma , münazara ve fikir alışverişi imkanının çokça olduğu bir akademi.


Düşünmeye, düşündürmeye ve okumaya yönlendirecek şekilde hazırlanmış , katılımın ücretsiz olduğu bir ortam.


Buradan sesimi duyan, okumaya düşünmeye sorgulamaya ve yazmaya karşı istekli, lise ve üniversite çağındaki öğrencilerimizi ilk dersi 4 Mart Cumartesi günü saat 13:30’da izmit merkezde , fetihe caddesi ve sanat sokağının tam ortasında bulunan, Ömerağa Mahallesi, Hafız Şerif Sok. No:13 deki hizmet binamıza bekleriz.


7 hafta boyunca aynı gün ve aynı saatte devam edecek olan Akademimiz ‘in kapıları imkanları, yüreği vatan sevgisi ile çarpan tüm öğrenci kardeşlerimize açıktır.

Selam ve dua ile


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI