• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 34°

Şu Miskin Türkler….

05 Aralık 2018 Çarşamba - 09:31

Turgut Özakman’ın “Kurtuluş Savaşı döneminin kahramanlıklarını anlattığı” şu Çılgın Türkler kitabını hatırladınız değil mi?
Gelin biraz da yumurta kapıya dayanıncaya kadar yaklaşan tehlikeleri ciddiye almayan, iş başa düşünce de ölüm kalım savaşını dünyada en iyi beceren şu çılgın Türklerin torunlarından bazıları olan, şu Miskin Türklerden bahsedelim.
Sitem eden, kıymetinin bilinmediğinden bahseden, hiçbir sonuç odaklı işin içerisinde göremediğimiz, tüm sorumluluklardan ve sorunlardan muaf şu Miskin Türkler!
Özellikle Facebook’ ta konuşlanmış, yüzlerce sanal gruba üye, evinden çıkmadan Milliyetçilik, Türkçülük, Turancılık ve Atatürkçülük yapan “yaptığını zanneden” Twitter’dan ülke siyasetini değiştireceğini, yada siyasete ayar vereceğini düşünen, para harcamayan, emek harcamayan, zaman harcamayan şu Miskin Türkler.
Siyasette, ticarette ve sivil toplum hareketlerinde başarılı olan dini grupları kıskanıp onlar gibi davasına adanmak yerine ağır ithamlar ile eleştirme kolaycısı şu miskin Türkler.
Kağıt üzerinde üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarına, resimlerini ve faaliyetlerini beğenmeği güzel yorumlar yazmayı ihmal etmediği Türkçü, Turancı, Atatürkçü, Milliyetçi veya Ülkücü gençlik hareketlerine hiçbir hayrı olmayan, bırak maddi bir yardımı, çocuklarını bile o faydalı derneklere yollamayan, ama paylaştığı resimlerde bozkurt yapmayı, Atatürkçü olduğunu vurgulamayı ihmal etmeyen şu Miskin Türkler.
Evet! Dünya şayet Facebook’ tan ibaret olsaydı dillerinden düşürmedikleri Tam bağımsız Türkiye ve Turan işi tamamdı.
Tamamdı da, maalesef sosyal medyanın dışında ki hayat şu Miskin Türklerin düşündüğü gibi değil.
    Sevdiğini desteklediğini iddia ettiği kurumların etkinliklere katılmayan, yayın organlarını almayan, sadece yaptıkları sosyal medya paylaşımlarıyla destek olduklarını iddia eden, sadece iktidarı değil kendi partilerini de yerden yere vurmayı ihmal etmeyen, bir mehdi bir kurtarıcı bir Atatürk beklediğini ifade ederek yaşayanlardan ve kendinden ümidi olmayan şu Miskin Türkler.
    Sokağa çıkalım derseniz ; gelemezler!
Etkinliklere katılın derseniz; katılamazlar!
    Burs verin derseniz; veremezler!
Emek harcayalım derseniz; mazeretleri vardır!
Zaman harcayalım derseniz; işleri vardır!
Ama her konuda mükemmel fikirleri vardır! En iyiyi onlar biliyorlar.
Fikir bedava!
Sonuç olarak hiçbir zahmetli işte yokturlar.
Whatsapp da, Messenger de “bıktıracak kadar” aktiftirler!
Kerkük’ü, yemeni, Filistin’i, Doğu Türkistan’ı, Kırımı “belirli gün ve haftaları” fakir fukara resimlerini paylaşımlarında hiç unutmazlar, ama bu ülkelerin her hangi birinden 5 tane muhtaç soydaşımız olduğunu maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını söylersen!
Beğenip paylaşır, dua ederler!
AYNEN YAKAN TOP OYNAR GİBİ BİR BAŞKASINA TEVDİ EDERLER!
Amaları keşke leri fakat ları hiç bitmez.
Çok üstlerine gidersen bana kim el verdi ki bende yapayım, her koyun kendi bacağından der seni cümle kurduğuna pişman ederler.
Damlaya damlaya göl olduğunu veren elin alan elden üstün olduğunu çok iyi bildikleri halde hayırlı işlerde bir araya gelemeyen şu Miskin Türkler.
İsterler ki, Allah sadece Türk’ü korusun, sadece Türk’e yardım etsin, düşmanlarımızın hepsini Allah kahretsin, bizde  çay içip çekirdek çitlerken sıcak sobanın başında Türkçü romanlar okurken dünyayı yönetelim.
İyi de ağam 8 küsür milyar insanın hepsi Allah’ın kulu değil mi?
Bizim ayrıcalığımız ne! Yattığımız yerden sadece lanetleyerek sitem ederek bu işler düzelir mi?
Sen istediğin kadar İsrail’i, Rusya’yı, Çin’i, Amerika’yı lanetle!
İktidar senin gibi düşünmüyor diye eleştir, madem yönetilme şeklin hoşuna gitmiyor, sende çık evinden, kapı kapı dolaş, gir vatandaşın gönlüne, geceni gündüzünü paranı enerjini harca, vatandaş seni de iktidar yapsın, ama buna da geçerli mazeretler bulur şu Miskin Türkler!
Şimdi her zaman olduğu gibi bu yazıdan sonra benim telefonlar yine susmaz kimi kast ettiğimi soran sorana!
En baştan söyleyeyim elbette kast ettiğim kesinlikle sizler değilsiniz, benim kast ettiklerim başka yabancı birileri, siz tanımazsınız!
Haşa sizi kast eder miyim, siz ki he heheyyyy ne büyük fikir ve dava adamlarısınız! bu ülke bu ümmet ayakta duruyorsa sizin, geçmiş anılarınızın ve sosyal medya paylaşımlarınız sayenizde.
Sizin hiçbir kabahatiniz yok asıl kabahat sizleri klavyelerinizin başında ziyaret etmeyip görüşlerinizden faydalanmayan dünya liderlerinde.
O kadar kalabalık ve güçlüsünüz ki sizi harekete geçirebilecek siyasi bir yapı büyük ihtimal yeni bir imparatorluk kurar!
Daha başka ne diyeyim.
Çarşamba gününüz de mübarek olsun inşallah.
   

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI